Facebook Google+ Twitter

Polacy i Niemcy przeciwko komunistom

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-01 07:10

W Centrum Edukacyjnym IPN w Warszawie zostanie dziś otwarta wystawa "Polacy i Niemcy przeciwko dyktaturze komunistycznej".

Ekspozycja ma być wyrazem wdzięczności i szacunku wobec tych, którzy w Polsce i w NRD walczyli z totalitaryzmem, uciskiem i prześladowaniami, a szczególnie wobec tych, którym nie dane było doczekać zwycięstwa wolności.

Otwarcie wystawy poprzedzi dyskusja panelowa. Wezmą w niej udział Vera Lengsfeld - autorka, była posłanka do Volkskammer w NRD i później do Bundestagu/CDU, Christian Halbrock, historyk z Urzędu ds. Akt Służby Bezpieczeństwa byłego NRD w Berlinie, Antoni Dudek - doradca prezesa IPN i Łukasz Kamiński, p.o. dyrektora Biura Edukacji Publicznej IPN. Dyskusję poprowadzi profesor Andrzej Paczkowski, historyk i członek Kolegium IPN.

Wystawę "Polacy i Niemcy przeciwko komunistycznej dyktaturze", zorganizowaną przy współpracy Fundacji Konrada Adenauera, otworzą prezes Instytutu Pamięci Narodowej Janusz Kurtyka i przewodniczący Fundacji Ettersberg - profesor Hans Joachim Veen.

Ekspozycja będzie czynna od 2 do 30 czerwca, od poniedziałku do piątku w godz. 11.00 do 18.00 oraz w soboty w godz. od 09.00 do 14.00 w Centrum Edukacyjnym IPN w Warszawie, przy ul. Marszałkowskiej 21/25.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.