Facebook Google+ Twitter

Polacy i nie-Polacy nie są równo traktowani?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-03 07:46

Przedstawiciele mniejszości narodowych zarzucają sekretarzowi Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa stosowanie podwójnych standardów wobec Polaków i nie-Polaków.

"Rzeczpospolita" dowiedziała się, że w liście do ministra kultury, mniejszości zarzucają Andrzejowi Przewoźnikowi nacjonalizm, a niektóre domagają się jego odwołania.

Jak czytamy w dzienniku, sygnatariusze dokumentu to osoby zasiadające w Komisji Wspólnej Rządu i Mniejszości Narodowych i Etnicznych. Ich zdaniem, Przewoźnik świadomie nie podejmuje dialogu z mniejszościami i kieruje się swoimi poglądami, a nie dobrem społecznym.

Zdaniem członków stowarzyszeń niemieckich, sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa wyszukuje kruczki prawne i blokuje inicjatywy w upamiętnianiu poległych na ziemiach polskich, jeśli nie byli Polakami. Takie zarzuty padają także ze strony mniejszości ukraińskiej i litewskiej. "Rzeczpospolita" zaznacza, że nie wszystkie mniejszości chcą odwołania Przewoźnika. Przeciwny temu jest związek Ormian w Polsce, który chwali sobie współpracę z Radą.

Sekretarz Rady na łamach "Rzeczpospolitej" stanowczo odrzuca zarzuty. Zdaniem Andrzeja Przewoźnika akcję przygotowali Ukraińcy i Niemcy, którzy na polskiej ziemi chcą upamiętniać zbrodniarzy z UPA oraz poległych w Polsce esesmanów.

Cały artykuł w "Rzeczpospolitej"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.