Facebook Google+ Twitter

Polacy internetowymi piratami

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-27 07:53

"Gazeta Wyborcza" pisze, że co najmniej 5 milionów Polaków ściąga z internetu filmy, muzykę, gry i programy komputerowe. Choć grozi im za to więzienie, dzielenie się plikami uważają za styl życia. Dla koncernów to jednak zwykła kradzież - czytamy w dzienniku.

Ludzie ci traktują internet jak wielki hipermarket z filmami, muzyką, serialami, książkami, grami komputerowymi i oprogramowaniem. Z tą różnicą, że wychodzą z pełnym wózkiem, omijając kasę szerokim łukiem. I nie mają wyrzutów sumienia - pisze "Gazeta Wyborcza". Z badań opublikowanych przez SMG/KRC pod koniec 2008 roku wynika, że tylko co piąty Polak potępia ściąganie utworów bez zgody właściciela. Aż 36 procent nie widzi w tym nic złego.

Gazeta dodaje, że w światowych rankingach piractwa komputerowego Polska plasuje się wysoko. Mamy szóste miejsce na świecie, jeśli chodzi o liczbę nielegalnie udostępnianych plików do ściągnięcia. I drugie pod względem udostępnianych nielegalnie gier - wynika z badań firmy Symantec specjalizującej się w bezpieczeństwie internetowym.

Zjawisko jest tak powszechne, że Polacy bez oporów ściągają pliki z sieci nawet w pracy, korzystając ze służbowego łącza internetowego.

Więcej na ten temat - w "Gazecie Wyborczej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.