Facebook Google+ Twitter

Polacy jadą na mistrzostwa świata bez Krzysztofa Ignaczaka

Do niedawna pierwszy libero polskiej reprezentacji siatkarskiej Krzysztof Ignaczak nie pojedzie na mistrzostwa świata w Japonii. Jego miejsce zajmie Piotr Gacek. Trener Raul Lozano ogłosił skład polskiej reprezentacji siatkarskiej.

To nie pierwsza wielka impreza na której zabraknie czołowego polskiego libero. Po wyrzuceniu ze zgrupowania w zeszłym roku, zawodnik BOT Skry Bełchatów nie pojechał na Mistrzostwa Europy do Włoch. Wtedy również na tej pozycji zastąpił go Piotr Gacek. W tym roku Ignaczak grał w każdej dużej imprezie. Nie zabrakło go w Lidze Światowej i memoriale Huberta Wagnera. Jednak w ostatnich tygodniach jego forma spadła. W pierwszych meczach Ligi Mistrzów nie pokazywał dyspozycji, do której przyzwyczaił nas we wcześniejszych meczach.

Ważne, że tym razem decyzja zapadła po czystej, sportowej rywalizacji, a nie w wyniku nie przestrzegania regulaminu kadry. Trener Raul Lozano po raz kolejny udowodnił, że nie boi podejmować się niepopularnych decyzji. Ignaczak przez wielu fachowców i kibiców uważany jest za najlepszego polskiego libero. Może tak i jest, ale obecnie Gacek widocznie prezentował się lepiej. Pozostaje życzyć Piotrkowi i całej reprezentacji wielu sukcesów na Mistrzostwach Świata w Japonii, które zaczynają się już 17 listopada.

Oto 12-osobowa reprezentacja Polski: przyjmujący: Michał Winiarski - Itas Trentino (Włochy) Piotr Gruszka - Skra Bełchatów Michał Bąkiewicz - PZU AZS Olsztyn Sebastian Świderski - RPA Perugia (Włochy) środkowi: Daniel Pliński - Jastrzębski Węgiel Wojciech Grzyb - PZU AZS Olsztyn Łukasz Kadziewicz - Jastrzębski Węgiel rozgrywający: Paweł Zagumny - PZU AZS Olsztyn Łukasz Żygadło - Dinamo Kaliningrad (Rosja) atakujący: Mariusz Wlazły - Skra Bełchatów Grzegorz Szymański - Jastrzębski Węgiel libero: Piotr Gacek - Wkręt-met AZS Częstochowa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.