Facebook Google+ Twitter

Polacy kochają zakupy

Wizyty w centrach handlowych i zakupy to już nie tylko przykry obowiązek, ale i świetna rozrywka. Rekordziści spędzają w galeriach nawet i 10 godzin, mężczyźni także.

 / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/06/E_LECLERC_Wroclaw.jpgRzeczpospolita publikuje wyniki badań przeprowadzonych przez katowicką galerię handlową Silesia City Center. Wynika z nich, że klienci spędzają średnio 2 godziny dziennie na zakupach. Więcej czasu spędzają w galeriach kobiety, ale panowie też niekoniecznie ich unikają. 15 procent mężczyzn twierdzi, że wizyta w centrum to ich ulubiona rozrywka.

Najwięcej czasu w galeriach spędzamy w okresach wyprzedaży i przedświątecznym. Kobiety wydają około 300 zł, lecz zdarzają się i rachunki wynoszące 10 tys. zł. Fakty te cieszą zwłaszcza właścicieli sklepów, którzy zarabiają na nas ogromne pieniądze. Co ważne, galerie handlowe stają się istotnymi elementami naszego codziennego życia. - W miejscach tych, nie tylko robimy zakupy, ale także spędzamy czas ze znajomymi, prowadzimy interesy, przychodzimy na spacer. Wiele centrów handlowych staje się dziś swoistymi miastami w mieście - wnioskuje Marta Drzewiecka dyrektor ds. marketingu Silesia City Center, cytowana przez Rzeczpospolitą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.