Facebook Google+ Twitter

Polacy kupują w grupie

Setki tysięcy kuponów i ponad 115 milionów zł oszczędności - oto efekt popularności zakupów grupowych. Nowa forma zakupów przez internet cieszy się coraz większym uznaniem wśród Polaków, jak wynika z raportu przedstawionego przez PBI.

Gruper / Fot. LogoPierwsze polskie serwisy oferujące zakupy grupowe pojawiły się w kwietniu 2010 roku. Od tego czasu ich popularność wśród wciąż rośnie, a liczbę osób regularnie odwiedzających takie rodzaju serwisy można obecnie liczyć w milionach. Według raportu PBI, w listopadzie zeszłego roku dwa największe, Groupon i Gruper, odwiedziło kolejno 2,6 mln i 800 tys. osób. Za nimi plasują się platformy MyDeal, Okazik, FastDeal, Cuppon i Okazjoteka.

Liczba zwolenników zakupów grupowych wciąż rośnie, co stwarza doskonały grunt do powstawania nowych, konkurencyjnych serwisów, zdolnych przełamać rynkową przewagę wyżej wspomnianych. Jednym z nich jest Citeam grupy Allegro. Allegro to lider zakupów w sieci, ma wielki potencjał i miliony użytkowników, także może sporo namieszać na rynku zakupów grupowych. Może zaskoczyć nie tylko internautów, ale też konkurentów. Czas pokaże.

Typowy Polak korzystający z zakupów grupowych ma od 15 do 34 lat, jest więc młodym i dynamicznym użytkownikiem internetu. Jak się jednak okazuje tę formę kupowania z powodzeniem stosują także osoby nieco starsze. Korzystanie z takich serwisów jak Citeam czy Fastdeal jest szybkie, łatwe i bezpieczne. Każdy bez problemu poradzi sobie z kupieniem bonu na bilard czy do restauracji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

hermiona
  • hermiona
  • 14.11.2011 21:03

mnie ta forma zakupów odpowiada, od czasu do czasu zaglądam na portale zakupów grupowych, szczególnie kiedy szukam ofert kosmetycznych

Komentarz został ukrytyrozwiń
cennik-online.pl
  • cennik-online.pl
  • 22.02.2011 23:16

Zapraszam na stronę http://www.cennik-online.pl/grupowe na której możemy wyszukać najnowsze oferty zakupów grupowych z wielu portali! Wyszukuj tylko oferty, które Cię interesują.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.