Facebook Google+ Twitter

Polacy masowo kupowali prezenty w sieci

Świąteczne szaleństwo zakupowe zakończyło się kilka dni temu. Według danych portalu KodyRabatowe.pl liczba transakcji wykonywanych w polskich sklepach internetowych wzrosła w grudniu, w porównaniu do listopada, aż o 40 procent.

Świąteczne szaleństwo zakupowe zakończyło się kilka dni temu. Według danych portalu KodyRabatowe.pl liczba transakcji wykonywanych w polskich sklepach internetowych wzrosła w grudniu, w porównaniu do listopada, aż o 40 procent.

Grudzień okazał się jednak bardzo intensywnym okresem, co znajduje potwierdzenie w danych opracowanych przez KodyRabatowe.pl, portalu oferującym zniżki na zakupy w internecie. W grudniu liczba transakcji w porównaniu do listopada zwiększyła się aż o 40 procent. Podobną prawidłowość można było obserwować także w minionych latach.

- Polacy to świadomi konsumenci, którzy lubią szukać najlepszej dostępnej oferty. Poza tym zakupy w sieci to prosty sposób na oszczędność czasu i pieniędzy. To wszystko wpływa na gwałtowny wzrost ilości zakupów dokonywanych w okresie przedświątecznym – wyjaśnia Kamil Brożek, manager w portalu KodyRabatowe.pl.

Dokonując transakcji w internecie, zawsze trzeba sprawdzić, czy w trakcie składania zamówienia połączenie jest szyfrowane protokołem SSL (na początku adresu strony pojawi się „https”). Zlecenia najlepiej realizować za pośrednictwem domowej sieci, gdzie dane użytkownika są bezpieczniejsze niż w sieciach publicznych. Dobrym sposobem na uniknięcie kłopotów jest wybieranie sprawdzonych i znanych sklepów.

Szaleństwo zakupowe skończyło się wraz ze świętami. / Fot. pixabay.com Ile wydaliśmy na święta?
W listopadzie firma Deloitte opublikowała raport o bożonarodzeniowych zwyczajach konsumenckich. W 2014 roku przeciętna polska rodzina zamierzała wydać na Święta Bożego Narodzenia 1160 złotych. Na same prezenty Kowalscy chcieli przeznaczyć 575 zł. Ponad 40 procent respondentów najchętniej pod choinką chciało znaleźć książkę. Kolejną pozycją na liście była gotówka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.