Polacy mistrzami świata w kreatywności!

• Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-06-01 09:47

Dwa zespoły młodych reprezentantów Polski sięgnęły po najwyższe trofea i mistrzostwo globu w USA na tegorocznych Finałach Światowych Odysei Umysłu – międzynarodowego konkursu kreatywnego myślenia. Inna z grup zdobyła wicemistrzostwo świata.

Na Finały Światowe, które w tym roku odbyły się w 24-27 maja na Iowa State University w Ames, Iowa w Stanach Zjednoczonych, wyjechało siedemnaście polskich zespołów. Rywalizowały one z drużynami z całego świata, których na konkurs przybyło aż 812.

Każdy z zespołów musiał wykazać się twórczym myśleniem, doskonałą współpracą oraz innowacyjnymi pomysłami i zmierzyć się z kilkudziesięcioma innymi grupami w swoich kategoriach wiekowych, rozwiązujących ten sam problem.

Po mistrzostwo świata sięgnęły dzieci z Ekologicznej Szkoły Społecznej z Rumi i Zespołu Szkół STO z Łodzi. Uczniowie Ekologicznej Szkoły Społecznej zdobyli także srebrny medal.

Zwycięski zespół z Rumi rozwiązywał zadanie techniczno-teatralne „Uczeni na tropie”, w którym przedstawić musiał własną interpretację niezwykłych zjawisk przyrodniczych obserwowanych przez NASA oraz zbudować urządzenie zdolne do pobierania próbek.

Grupa z Łodzi podjęła się zadania teatralnego „Pomocny Patrol”, w którym stworzyć miała autorskie przedstawienie o grupie uczniów pomagającej innym i zmieniającej jakieś negatywne sytuacje w pozytywne.

Polska znalazła się na 5. miejscu w klasyfikacji generalnej, zaraz za Chinami, Singapurem, Północną Karoliną i Pensylwanią. Zdobyliśmy 3 medale, a w sumie 11 z 17 drużyn, które reprezentowały Polskę, uplasowało się w czołówce i pierwszych dziesiątkach swoich kategorii.