Facebook Google+ Twitter

Polacy na Białorusi apelują do premiera o pomoc

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-23 14:41

Z apelem do premiera Donalda Tuska zwrócili się działacze nieuznawanego przez reżim Łukaszenki Związku Polaków na Białorusi.

Ma to związek z ostatnimi zajściami w Iwieńcu. Przedwczoraj doszło tam do nieudanej próby przejęcia Domu Polskiego przez kontrolowany przez władze białoruskie Związek Polaków na Białorusi. Milicja zatrzymała na parę godzin kilkudziesięciu działaczy Związku Polaków na Białorusi.

Jak powiedział IAR Andrzej Poczobut ze Związku Polaków na Białorusi, działacze apelują do premiera Donalda Tuska z prośbą o pomoc. Działacze proszą szefa polskiego rządu o podjęcie działań, mających na celu zachowanie niezawisłości Związku Polaków na Białorusi.

Dom Polski w Iwieńcu na Białorusi funkcjonuje już normalnie. Wczoraj wieczorem odbyły się tam próby zespołów muzycznych. Działacze nieuznawanego przez reżim Łukaszenki Związku Polaków na Białorusi mówią, że w pobliżu nie kręcą się już funkcjonariusze KGB oraz milicji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ludzkiej głupoty, arogancji i nienawiści do bliźniego raczej nikt z rozsądnych ludzi nie komentuje. Tylko ślepiec nie widzi czemu i komu służą tego rodzaju posunięcia. Nie przestaję się dziwić z jaką łatwością i szybkością można zniszczyć dorobek tysięcy Polaków. Z powodu tej bezsensowej kłótni tracą na tym wszyscy. Kto chce w tak haniebny sposób dojść do władzy grę już przegrał nie rozpoczynając jej. Czas jest najskuteczniejszym lekarzem ludzkiej tępoty i zacietrzewienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Również w zaprzyjaźnionej Litwie (sojuszniku z UE) polska diaspora jest dość szykanowana i okradana. Choć pewnie w zaciszu gabinetów min. Sikorski robi co może. Wydaje mi się, że wskazuje na to brak jakichkolwiek rządowych komentarzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.