Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9640 miejsce

Polacy na międzynarowych targach Christmasworld we Frankfurcie

Zakończył się okres świąteczny, ale producenci ozdób myślą już o następnych świętach. Christmasworld to ważne targi branży dekoratorskiej. Targi te obejmują kilku działów: ozdoby świąteczne, papier, sztuka fryzjerska.

Dyrektor d/s eksportu Błażej Prus. / Fot. Isabella DegenChristmasworld odbywały się od 28 stycznia do 1 lutego we Frankfurcie nad Menem i zgromadziły 3.257 wystawców z 72 krajów. W tym roku obejrzało targi ponad 100 tys. odwiedzających.

Christmasworld to miejsce spotkań producentów i kreatorów design z całego świata. Miłym zaskoczeniem dla mnie było spotkanie na terenach targowych polskich wystawców ozdób choinkowych. Szczególnie ucieszył mnie napis Złotoryja Poland.Złotoryja Poland - to historia polskiego szkła ozdobnego. / Fot. Isabella DegenZnałam tę fabrykę z czasów dzieciństwa, kiedy to w latach 60. będąc na koloniach letnich koło Złotoryi, miałam okazję ją zwiedzać. Już wtedy jako dziecko byłam zafascynowana pięknem i kruchością tej szklanej materii. Nie spodziewałam się, że po tylu trudnych latach fabryka mogła przetrwać, w tamtych czasach był to niewielki zakład pracy.

Podczas pobytu w Polsce widywałam w supermarketach piękne bombki z napisem Vitbis, ale nigdy nie skojarzyłam ich ze starą złotoryjską fabryką szklanych ozdób choinkowych. Obok wystawiały swe produkty inne dwie polskie firmy: Celtic i Rade. Nowa firma Celtic z Leszna, która istnieje zaledwie dwa lata, już pokazuje się na arenie międzynarodowej.

Producentka Firmy RADE Małgorzata Kujundzic. / Fot. Isabella DegenInna firma Rade - producent zniczy, świec ozdobnych i zapachowych - powstała w 1991 r., mieści się w Szczytnicy koło Bolesławca, w woj. dolnośląskim. W tym roku będzie świętować 20. lecie istnienia. Producentami są Małgorzata i Radovan Kujundzic zwani w swojej branży "królami zniczy". Firma ta pierwsza wprowadziła na rynek polski lampiony długopalące szerokiego asortymentu kształtów i kolorów. Logo firmy umieszczone na każdym produkcie, stało się symbolem gwarancji jakości wyrobów. Dodatkową produkcją są świece i ozdoby ze słynnym motywem bolesławieckiej porcelany, zwanym potocznie "pawim oczkiem". Świece są robione unikatową metodą stemplową. Firma ta 8 października 2010 roku przeżyła pożar zakładu; spaliło się wiele form i farb. Jednak w już w czwartym dniu po pożarze podjęła produkcję i obecnie prezentuje na targach swoje wyroby.Asortyment firmy RADE z "pawim oczkiem". / Fot. Isabella DegenŚwieca z motywem bolesławieckim "pawie oczko". / Fot. Isabella Degen

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Takich firm powstało w Polsce wiele. Teraz wchodzą w okres selekcji. Słabi odpadną, mobili będą rozwijać się dalej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.02.2011 20:39

Targi targami, ale od tych prześlicznych cacuszek nie sposób oderwać oczu. Jedne piękniejsze od drugich a choinka taka mała....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie znam tych wyrobów. Będę na nie zwracać uwagę.
W Krakowie również produkuje się piękne bombki choinkowe. :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakże budujący artykuł :).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.