Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21625 miejsce

Polacy na Pride London 2014

W najbliższą sobotę 28 czerwca odbędzie się jedna z największych parad na świecie - London Pride. Impreza, która przyciąga tysiące ludzi przejdzie głównymi ulicami Londynu.

Polska grupa na Pride London 2014 / Fot. DDAW tym roku paradą przejdzie ponad 200 grup w tym m.in. organizacje społeczne, uczelnie i organizacje studenckie, agencje zdrowia oraz firmy.

Już po raz trzeci w największym wydarzeniu LGBT+ weźmie udział polska grupa. “Idziemy po to, by walczyć o prawa dla mniejszości seksualnych w Polsce. Tutaj, w Wielkiej Brytanii mamy ochronę prawną, której w Polsce nie ma" - powiedziała jedna z organizatorek grupy.

Celem grupy jest stworzenie środowiska prawnego dla mniejszości seksualnych w Polsce, które chroniłoby przed dyskryminacją i mową nienawiści. Wraz ze stowarzyszeniami Miłość nie wyklucza oraz Polish Rainbow chcą zwrócić uwagę na problemy mniejszości w kraju.

Polska grupa rusza z Baker Street w sobotę 28 czerwca o godzinie 13:00. „Zapraszamy wszystkich na Pride London 2014. Zabierzcie ze sobą rodzinę, dzieci, sąsiadów, przyjaciół. Będzie wesoło, kolorowo i na pewno bardzo słonecznie” dodała organizatorka.

Londyńska parada jest jedną z największych na świecie. Pierwsza manifestacja miała miejsce w 1972 roku. Impreza co roku przyciąga tysiące uczestników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.