Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24125 miejsce

Polacy najlepsi w Europie w grapplingu

W niedzielę 12 czerwca, w ukraińskim Yuzhny, zakończyły się Mistrzostwa Europy w grapplingu. Nasza kadra narodowa wywalczyła 27 medali, w tym 15 złotych, zdobywając także drużynowe mistrzostwo Europy.

Grappling jest nową dyscypliną zapaśniczą, której przepisy zezwalają na stosowanie technik pochodzących z judo, brazylijskiego jiu jitsu, sambo oraz zapasów. Walki toczone są przy użyciu chwytów, dozwolone są rzuty, dźwignie i duszenia. Zawody odbywają się w formule GI oraz NO-GI, co oznacza walkę w „kimonie” lub w koszulce i spodenkach, tzw. „submission fighting”.

W 2010 roku Polska była gospodarzem rozgrywanych po raz trzeci Mistrzostw Świata w grapplingu. Nasi sportowcy zdobyli wówczas 1. miejsce w klasyfikacji drużynowej GI oraz miejsce 2. w zawodach NO-GI.

Podczas tegorocznych Mistrzostw Europy, odbywających się w dniach 8-12 czerwca,
Polacy zwyciężyli w obu formułach. Nasi zawodnicy przywieźli 15 złotych, 4 srebrne i 8 brązowych medali. Na podium stanęli m.in. Zbigniew Tyszka, Maciej Glabus, Marcin Held, Wojciech Moskalewicz, Jędrzej Loska, Robert Trzcionka, Grzegorz Kloc, Piotr Bagiński (trener kadry) oraz kobiety: Irena Preiss i Karolina Zawodnik.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.