Facebook Google+ Twitter

Polacy nie chcą IV Rzeczpospolitej?

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2007-01-22 08:11

Zaledwie 4 tys. Polaków chce żyć w IV Rzeczpospolitej - taki wniosek płynie ze strony internetowej Prawa i Sprawiedliwości. Witryna od sierpnia zachęca Polaków do popierania budowy IV RP. Mimo kampanii medialnej i billboardów w wielu miastach, akcja nie cieszy się dużym zainteresowaniem.

– Prawo i Sprawiedliwość podjęło wyzwanie budowy nowego, lepszego państwa - IV Rzeczypospolitej. Chcemy żyć w lepszej Polsce - państwie, w którym nikt nie będzie czuł się osamotniony w swoich codziennych problemach – zachęca PiS na stronie internetowej. Do tej pory udało się przekonać 3.914 Polaków.

Kraków, dzielnica Zabłocie: billboard z hasłem Prawa i Sprawiedliwości „Obywatel IV Rzeczypospolitej” z odnośnikiem do strony internetowej www.blizejludzi.pl.Budowa IV RP to sztandarowe hasło PiS z kampanii parlamentarnej i prezydenckiej w 2005 r. Latem ubiegłego roku partia zorganizowała nawet kampanię promującą budowę IV RP, wykorzystującą billboardy i spoty telewizyjne pokazujące "obywateli IV RP" - szczęśliwych młodych ludzi. W sierpniu ruszyła internetowa akcja zbierania podpisów pod wnioskiem popierającym budowę nowego państwa. Każdy głos poparcia zawiera uzasadnienie. – Brawo PiS! Odbudujmy Polskę! Popieram całym sercem i mocno wierzę w sukces, w który należy włożyć jak najwięcej siły i nie zwalniać tempa. Musicie zachować też ostrożność, bo lewej stronie skóra cierpnie na myśl, że nie ma odwrotu przed zagładą. Samozagładą – wpisał się 15 stycznia Adam. Z kolei "Jam" 11 stycznia napisał: – Popieram IV RP, ale na Boga... szybciej ją wprowadzajcie.

W ostatnim sondażu (CBOS 19.01.1007) PiS miał 26 proc. poparcia. Dlaczego więc tak mało osób popiera budowę IV RP? - Po pierwsze, poparcie można wyrazić tylko w internecie. Po drugie, dla ludzie nie jest istotna numeracja - II, IV czy V RP. Widocznie rządy PiS nie spełniają oczekiwań. Polacy są zawiedzeni - uważa prof. Kazimierz Kik, politolog z Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach.

- Nawet na ulicy podchodzą do mnie zwolennicy PiS. Są ich całe rzesze. Cztery tysiące ludzi popierających naszą inicjatywę to przecież małe miasto - mówi Tadeusz Cymański, poseł PiS.

Państwo w państwie?

Magda Kazikiewicz, APP - Dziennik Zachodni

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kompromitacja idei taniego państwa? Piekne plany i co? Gierek także się starał i nie wyszło...
Cymański syna źle wychował (jechał po pijaku) to co on chce ? Moralną odnowę wprowadzać? Niech w rodzinie zacznie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.