Facebook Google+ Twitter

Polacy nie chcą superpaństwa UE

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-29 07:26

Nie słabnie poparcie Polaków dla członkostwa naszego kraju w Unii Europejskiej. 77 procent badanych w sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej" jest zadowolonych, że Polska jest we Wspólnocie. Przeciwnego zdania jest 14 procent respondentów.

Dwie trzecie pytanych akceptuje dalsze rozszerzanie Unii Europejskiej. Najchętniej widzieliby w niej Ukrainę, Chorwację, Białoruś i Turcję. Ale jak wynika z sondażu, dalsze pogłębianie integracji w ramach Unii nie budzi w nas równie wielkiego entuzjazmu.

Blisko połowa badanych nie chce, by Unia miała wspólny rząd. Jeszcze więcej przeciwników ma pomysł wyboru wspólnego prezydenta. Przeciwko takiemu rozwiązaniu opowiada się 57 procent ankietowanych, za jest tylko 30 proc. Badani pytani, jaki kształt powinna przybrać w przyszłości UE, uważają, że ma być unią niepodległych krajów, czego chce 29 procent lub unią państw połączonych jedynie wspólnym obszarem wymiany gospodarczej, za czym opowiada się 26 procent respondentów. 17 procent ankietowanych chce, by stała się jednym państwem z jednymi władzami i prawem dla wszystkich krajów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.