Facebook Google+ Twitter

Polacy nie gęsi i też swoje Google Doodle mają

Na polskiej stronie wyszukiwarki Google pojawiło się po raz pierwszy zrobione z myślą o polskich użytkownikach, specjalne logo Google zwane Google Doodle. Nawiązuje ono do "tłustego czwartku" jaki dziś tradycyjnie obchodzimy w Polsce

Źródło: Google.plPolski Google Doodle ma oczywiście wkomponowane w logo firmy pączki i dostępne jest tylko na polskich stronach wyszukiwarki.

Google Doodle to graficzne wariacje na temat logo Google, tworzone najczęściej z okazji świąt lub innych specjalnych okazji. Tworzy je od 2000 roku jeden człowiek: 27 letni Dennis Hwang.

Jedne z pierwszych wymyślili założyciele firmy Larry Page’a i Sergey Brina, kiedy latem nie mogli być w biurze, bo wybrali się na Burning Man Festival. Chcąc wyjaśnić swą nieobecność dodali do logo Google charakterystyczną dla festiwalu figurkę człowieka. Jak spora część rzeczy, które robi Google, przeczyło to podstawom marketingu, który loga firm traktuje jak bożka.

Każdy z Google Doodle jest interesujący. Nie wszystkie związane są ze świętami lub ważnymiŹródło: Google.pl uroczystościami. Prace Hwanga inspirowane są historią czy kulturą. Przykładem może być logo inspirowane Edwardem Munkiem.

Google stworzył specjalną stronę , gdzie można przeglądnąć wszystkie dotychczas wykonane Google Doodles. Użytkownicy Google Calendar mogą zaprenumerować specjalny kalendarz, który poinformuje ich gdy pojawia się nowe logo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jednak nie miałem do końca racji: "Krzyk" z okazji urodzin Muncha :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie jestem pewien ale chyba "Krzyk" wkomponowano w logo, gdy obraz został odnaleziony :) Nie było to więc zupełnie bez okazji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.