Facebook Google+ Twitter

Polacy nie jadą na Eurowizję 2012. TVP nie wyemituje finału konkursu

W tym roku Polacy nie będą mieli swojego przedstawiciela w międzynarodowym konkursie wokalnym Eurowizja. Na dodatek telewizja nawet nie wyemituje transmisji z wydarzenia.

Logo Eurowizji 2012 / Fot. EBU, Ictimai TV, źródło: Eurovision.tvNie odbędzie się więc łączenie ze studiem w Azerbejdżanie, który jest tegorocznym gospodarzem plebiscytu. Polacy nie będą również głosować, chyba że poza granicami kraju.

„W tym roku siły i środki TVP są skierowane przede wszystkim na obsługę dwóch
ważnych wydarzeń sportowych – Euro i Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Nie bez znaczenia był także fakt, że w ostatnich latach słabe wyniki polskich wykonawców spowodowały znaczny spadek zainteresowania widzów TVP konkursem Eurowizji. Doprowadziło to również do istotnego zmniejszenia rentowności tego przedsięwzięcia” – informuje Daniel Jabłoński z TVP.

Czy Polska wróci do Eurowizji w przyszłym roku? „Decyzje o udziale TVP w konkursie Eurowizji w następnych latach będą podjęte we właściwym czasie” – dodaje przedstawiciel Telewizji Polskiej.

W 2012 roku oprócz Polski z udziału w konkursie zrezygnowała też Armenia. Do plebiscytu powróciła zaś Czarnogóra.

Półfinały Eurowizji odbędą się 22 i 24 maja, zaś finał 26 maja. W ubiegłym roku bez rezultatów zaprezentowała się Polka Magdalena Tul, wcześniej m.in. Marcin Mroziński. Najwyższe miejsce, jakie udało się zająć polskiemu reprezentantowi to II miejsce Edyty Górniak.

W 2011 roku zwyciężyli reprezentanci Azerbejdżanu, Ell & Nikki, w 2010 roku - Lena Meyer-Landrut z Niemiec, w 2009 - Alexander Rybak, Dima Bilan z Rosji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

roro
  • roro
  • 06.05.2012 10:29

Kto miałby nas Polskę reprezentować .Skoro amatorki zdeklasowały polskich "PROFESJONALISTÓW " to by był tylko śmiech z naszych zawodowców .
Proszę to przeczytać i obejrzeć .

"Koko Euro Spoko" to hołd dla naszych Małych Ojczyzn i wielka szansa na odrodzenie fascynacji kulturą ludową. Kibicuję!

http://wpolityce.pl/dzienniki/dziennik-marzeny-nykiel/27845-koko-euro-spoko-to-hold-dla-naszych-malych-ojczyzn-i-wielka-szansa-na-odrodzenie-fascynacji-kultura-ludowa-kibicuje

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.