Facebook Google+ Twitter

Polacy nie walczą o zwycięstwo w finale Konkursu Wieniawskiego

Znamy nazwiska sześciu finalistów XIV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego. Szanse na wygraną mają: Arata Yumi, Miki Kobayashi (oboje z Japonii), Soyoung Yoon (Korea Południowa), Aylen Pritchin (Rosja), Stefan Tarara (Niemcy) i Erzhan Kulibaev (Kazachstan).

Stefan Tarara i Marek Pijarowski / Fot. RR Studio / www.wieniawski.plW finale nie zobaczymy zatem żadnego reprezentanta z Polski. Taka sama sytuacja miała miejsce jedynie w 1957 roku. Polscy skrzypkowie mają jednak szanse zdobyć wyróżnienia (przewidziano trzy nagrody po 5 tys. euro). W II etapie pożegnaliśmy się z Marią Włoszczowską, Aleksandrą Kuls, Joanną Kreft i Maciejem Strzeleckim.

Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego to najstarszy tego typu turniej na świecie. Odbywa się od ponad 70 lat, a od 1952 roku wydarzenie to odbywa się w Poznaniu. Na zdobywcę I nagrody czeka 30 tys. euro i złoty medal. Do konkursu zgłosiło się 120 skrzypków, w tym 17 z Polski.

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 22 października o godz. 20.00. Wydarzenie można będzie obejrzeć na kanale TVP Kultura oraz na stronie internetowej.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.