Facebook Google+ Twitter

Polacy nie zmieniają dostawców energii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-22 14:12

Polacy wciąż bardzo rzadko zmieniają dostawcę energii, za to firmy podejmują taką decyzję coraz częściej. Choć możliwość wyboru tańszej firmy, od której kupujemy prąd mamy od 1 lipca 2007 roku, jak dotąd zaledwie ponad tysiąc gospodarstw zdecydowało się na taki krok.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w firmach, które szukając oszczędności wybierają najtańsze oferty. Rzeczniczka Urzędu Regulacji Energetyki Agnieszka Głośniewska powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że już ponad 1600 firm zmieniło dostawcę energii, z czego blisko 1500 taką decyzję podjęło w ubiegłym roku.

Rzeczniczka URE ma nadzieję, że do wyboru najkorzystniejszych ofert firm energetycznych zachęci Polaków nowelizacja ustawy o prawie energetycznym, która wejdzie w życie w połowie marca.

Wprawdzie zasady zmiany dostawcy prądu się nie zmienią, jednak dla części osób istotna może być większa przejrzystość prawa, gdy rozproszone dotąd przepisy znajdą się w jednej ustawie.

Zdaniem Agnieszki Głośniewskiej nadal niewiele osób wie o możliwości zmiany dostawcy prądu, więc same firmy energetyczne powinny zabiegać o nowych klientów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.