Facebook Google+ Twitter

Polacy nowymi rekordzistami Księgi Guinnessa

Światowy rekord Guinnessa w długości przytulania ustanowiło dziesięć osób w hali głównej Dworca Centralnego w Warszawie. Nowy wynik wynosi 25 godzin!

 / Fot. Peter Griffin / publicdomainpictures.netBicie rekordu zakończyło się wczoraj o godz. 9.45. Udział w tym niezwykłym przedsięwzięciu wzięło pięć par wyłonionych w drodze eliminacji. Nowy rekord świata został formalnie potwierdzony przez Annę Orford, sędzię Guinness World Records z Londynu, która pogratulowała i wręczyła dyplomy zwycięzcom.

Uczestnicy zabawy nie kryli wzruszenia. Łzy szczęścia i radości towarzyszyły nowym rekordzistom w ostatnich chwilach dążenia do osiągnięcia najlepszego wyniku w długości przytulania. Poprzedni rekord należał do Londyńczyków, którzy ustanowili go miesiąc temu z wynikiem 24 godz. i 44 min.

"Jest to jeden z najbardziej przyjemnych rekordów i cieszy się dużą popularnością na całym świecie, ale wcale nie jest taki łatwy" - oznajmia Anna Orford. "Uczestnicy przez cały czas musieli stać i być przytomni. Nie mogli zasnąć i zmienić układu rąk w
trakcie przytulania. Nawet podrapanie się byłoby powodem ich dyskwalifikacji" - tłumaczy sędzia Księgi Guinnessa. "Jestem pod ogromnym wrażeniem wytrwałości wszystkich par" - dodała.

Startujący argumentują udział w akcji chęcią sprawdzenia swoich możliwości i granic. Dla jednych było to urzeczywistnienie marzeń o wpisie do Księgi Guinnessa, dla innych dobra zabawa i sposób celebracji związku oraz wzajemnych uczuć.

Akcja została zorganizowana z inicjatywy marki Milka w ramach akcji "Śmiało, bądźmy delikatni". Bicie rekordu było ostatnim etapem kampanii zachęcającej Polaków do okazywania sobie uczuć, miłości i subtelności. "W pierwszym etapie zachęcaliśmy Polaków, aby mówili sobie "kocham", w drugim etapie zachęcaliśmy do mówienia "dziękuję", wreszcie trzeci etap to przytulanie, jako spontaniczne okazywanie uczuć" - poinformował kierownik ds. marketingu Milki, Gabriel Olszewski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.