Facebook Google+ Twitter

Polacy o krok od medalu w Libercu

Polscy skoczkowie zajęli 4. miejsce w konkursie drużynowym rozegranym w Libercu na skoczni k-120. To najlepsza lokata naszej drużyny w historii mistrzostw świata. Polacy wyprzedzili m. in. Finów, Czechów, Niemców. Złoto zdobyła Austria.

Bohater dnia Stefan Hula/ Fot. Wikimedia Commons / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:4wiki_hula_stefan.jpgPo pierwszej serii polska drużyna zajmowała trzecie miejsce, przegrywając jedynie z Austrią i Norwegią. Tak wysoką lokatę zawdzięczaliśmy przede wszystkim wyśmienitej postawie Stefana Huli, który w pierwszej serii, skacząc w trzeciej grupie, oddał skok na odległość 127 metrów. Pozostali Polacy spisali się bardzo dobrze. Kamil Stoch skoczył 123 metry, Łukasz Rutkowski i Adam Małysz uzyskali jednakową odległość – 121 metrów.

Po pierwszej serii Polacy byli lepsi m.in. od Japończyków, Czechów i Finów. Niespodziewanie, do serii finałowej nie weszli Niemcy, u których zawiódł przede wszystkim wczorajszy srebrny medalista, Martin Schmitt, skacząc zaledwie 112.5 m. Wielkie rozczarowanie przeżyli Rosjanie, których również zabrakło w drugiej serii.

W serii finałowej poprawił się Stoch (125 metrów) i Rutkowski (123 metry), Hula uzyskał 125 metrów, a Adam Małysz 123.5 m. Nie udało się jednak utrzymać pozycji na podium. O zepchnięciu Polaków na 4. miejsce zdecydował przede wszystkim świetny skok Takanobu Okabe (135 metrów).

Najlepszą drużyną świata okazali się Austriacy, drugie miejsce zajęła Norwegia, brąz przypadł Japonii.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Skład podium może bez wielkich niespodzianek - medal Japonii w gruncie rzeczy można było przewidzieć - ale już dalsze miejsca... Jeszcze parę lat temu była żelazna piątka (Finlandia, Austria, Niemcy, Japonia, Norwegia), a później "the best of the rest". Trochę, jak widać, pozmieniało się.

A Niemcy musieli ostro się zabawić po piątkowym medalu Schmitta, bo cała czwórka bez wyjątku skoczyła naprawdę beznadziejnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja z reguły, w 90% tekstów sportowych które komentuje, stawiam plusa:P

To był Okabe, który ma 39. lat!!! On dał medal Japonii!
No a 1:0 to taki nokaut znowu nie jest...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Za co ten plus to nie rozumiem...

PS Szkoda, że nie zdobyliśmy medalu. Odebrał nam go ten skok Japończyka na 135 metr. :( Wczoraj Górnik zmiótł Ruch i gdyby jeszcze był medal w skokach to byłbym przehepi. Choć w ogóle nie sądziłem, że możemy być tak blisko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Małysz zawiódł w pierwszym skoku...Niestety.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.