Facebook Google+ Twitter

Polacy ostrzelani w Afganistanie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-29 12:30

Dwa polskie patrole zostały ostrzelane w Afganistanie - jeden wczoraj, drugi dziś. Żadnemu z żołnierzy nic się nie stało, zginęło za to co najmniej kilkunastu rebeliantów. Do obu incydentów doszło w tej samej okolicy, około 30 kilometrów od bazy Sharana, niedaleko granicy z Pakistanem.


Jak opowiada Polskiemu Radiu rzecznik naszych żołnierzy major Jacek Popławski, wczoraj po południu polski patrol został ostrzelany z granatników, moździerzy i karabinów maszynowej. Żołnierze najpierw wycofali się, a po wzmocnieniu sił wrócili na miejsce zasadzki i odpowiedzieli ogniem. "Według niepotwierdzonych informacji żołnierze zadali straty przeciwnikowi w postaci kilku lub kilkunastu zabitych rebeliantów" - powiedział major Popławski.

W trakcie wymiany ognia jeden z granatów wystrzelony przez rebeliantów eksplodował koło transportera Rosomak. Wybuch zniszczył część pojazdu.

Tymczasem jak dowiedziało się Polskie Radio, dzisiaj doszło do niemal identycznego incydentu w tym samym miejscu. Żołnierze również zostali zaatakowani i również wyszli z opresji bez szwanku. Zabili co najmniej kilku przeciwników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.