Facebook Google+ Twitter

Polacy płacą przelewem za ubezpieczenia

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-07-24 12:05

Polacy wolą za ubezpieczenia płacić przelewem, nadal najchętniej odwiedzamy agenta w oddziale i kupujemy ubezpieczenie OC. Przeciętnie składki za ubezpieczenie OC kupowane przez Internet są średnio o połowę niższe niż kupowane w oddziale.

Badanie zostało przeprowadzone w okresie od stycznia do maja 2014 roku wśród grupy 1000 respondentów z terenu Polski, którzy odwiedzili placówki Superpolisy lub zatefonowali do call center lub pobrali kwotację ubezpieczenia ze strony internetowej www.superpolisa.pl

Wyniki badania jasno wskazują, że sposób opłacania polis ubezpieczeniowych jest uwarunkowany przede wszystkim miejscem zakupu.W przypadku placówek naziemnych najchętniej płacimy klasycznym przelewem. W ten sposób płatność reguluje 43 procent ubezpieczonych. Nadal jesteśmy przyzwyczajeni do gotówki – ten sposób wybrało 31 procent kupujących. Na ostatnim miejscu znalazły się karty płatnicze. Z tego rozwiązania skorzystało 26 procent klientów Superpolisy.

„Płatności kartami płatniczymi nadal obciążone są sporymi kosztami. Jednak, mając na uwadze wygodę naszych klientów, zdecydowaliśmy na wprowadzenie tej metody płatności w oddziałach Superpolisy” - powiedział Bartłomiej Behnke z Superpolisa.pl.

W sytuacji, w której kupujący korzystali z dwóch pozostałych kanałów zakupów w Superpolisie: call center i Internet sytuacja wygląda inaczej. Z płatności kartami płatniczymi oraz z przelewów elektronicznych (e-przelewy) korzysta 73 procent dokonujących zakupu ubezpieczenia, a z tradycyjnych przelewów 27 procent.

Z zakupów w Internecie i call center korzystają osoby, dla których bardzo istotna jest cena. W kanale direct średnia składka pakietu OC/AC wyniosła 1524 złote. Za samo OC klienci płacili średnio 385 złotych. Ubezpieczenie mieszkania kosztowało średnio 230 złotych, a ubezpieczenie turystyczne jedynie 45 złotych.

W przypadku placówek naziemnych średnie koszty polis są nieco wyższe. Za pakiet OC/AC klienci płacili średnio 1757 złotych, a dla OC 594 złote. Ubezpieczenie mieszkania w placówkach to koszt 287 złotych, a ubezpieczenie turystyczne 120 złotych.

Bez względu na kanał sprzedaży najpopularniejszymi ubezpieczeniami w Polsce są produkty komunikacyjne. Jednak miejsce zakupu warunkuje popularność poszczególnych typów polisy.

W przypadku zakupów w oddziałach Superpolisy najczęściej wybierano ubezpieczenie OC (46 procent), na pakiet OC/AC zdecydowało się 39 procent. W przypadku zakupów przez Internet lub call center aż 66 procent kupujących decydowało się na zakup OC, 32 procent stanowiły zakupy pakietu OC/AC.

Interesująco wygląda podział zakupów ubezpieczeń komunikacyjnych pod kątem lokalizacji w Polsce. Pakiety OC/AC najczęściej kupują mieszkańcy Warszawy, Katowic i Łodzi. W Gdańsku i Poznaniu przeważają zdecydowanie zakupy podstawowego ubezpieczenia OC.
(Dział PR Superpolisa)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.