Facebook Google+ Twitter

Polacy płacą za "składanki"

Aktualna lista "Oficjalnej Listy Sprzedaży" pokazuje, że nad Wisłą ceni się przede wszystkim płyty z lekką muzyką różnych wykonawców.

Okres wakacyjny sprzyja, jak widać, sprzedaży płyt z muzyką przede wszystkim prostą, łatwą i przyjemną. Na liście OLiS (Oficjalna Lista Sprzedaży, firmowana przez Pentor i Związek Producentów Audio-Video, obejmująca okres jednego tygodnia) znajduje się 50 tytułów. W aktualnym zestawieniu znalazło się aż 20 krążków łączących nagrania różnych wykonawców. Wydawnictwa te są zbiorami najpopularniejszych dziś piosenek.

"Bravo Hits Lato 2006" czy "Radio Zet - Przeboje Na Lato" to pozycje obowiązkowe, dla tych, którzy cenią muzykę lekką, rytmiczną i na czasie. Stacje radiowe i telewizyjne, zachęcone sukcesem tego typu płyt, wypuszczają na rynek coraz to nowsze "składanki". Każda z nich to dodatkowy zarobek i reklama sama w sobie. Wystarczy spojrzeć na tytuły i towarzyszące im cyfry. Radio Eska ma na swoim koncie już 7 płytę z serii "Hity Na Czasie". Takich przykładów jest o wiele więcej. W zestawieniu wciąż króluje zespół Virgin. Płyta "Ficca" znajduje się na 1. miejscu kolejny tydzień. Jak widać, najważniejsze festiwale z udziałem zespołu, spotkania z fanami w każdym większym mieście i... stringi dołączone do reedycji przynoszą efekty.

W pierwszej dziesiątce nie zabrakło Katie Melua (jedna z gwiazd wrześniowego Sopot Festival), Piotra Rubika (znany i ceniony głównie dzięki przebojowi "Niech mówią, że to nie jest miłość") oraz Mieczysława Szcześniaka (który wraca po dłuższej przerwie). Pozostałe 6 miejsc to wcześniej wspomniane płyty z różnymi wykonawcami. Pełna lista dostępna jest na stronie OLiS - http://www.olis.onyx.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

KOREKTA: tych, którzy..., ...z nich to..., ...reedycji przynoszą..., ...ceniony głównie..., ...6 miejsc to

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlatego też ja nie kupuje składanek, tylko właczam radio, ale i tak to nie zmieni mojego pogladu, iz płyty jednego wykonawcy są monotonne...

Komentarz został ukrytyrozwiń

A moim zdaniem na tego typu płytach znajdują się same oklepane kompozycje, których na codzień można posłuchać w stacjach radiowych i telewizyjnych. Co za dużo, to niezdrowo. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moim zdaniem składsanki są najlepsze, bo płyty jednego wykonawcy z reguły są zbyt monotonne...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.