Facebook Google+ Twitter

Polacy pojadą w Tour de Pologne 2008!

Po tym jak polska ekipa kolarska Action-Uniqa spadła do klasy Continental Team polscy kibice stracili nadzieję na występ polskiej ekipy w Tour de Pologne. Tymczasem UCI zezwoliło na start drużyn narodowych.

64. Tour de Pologne / fot. Bartosz Senderek / Fot. Bartosz SenderekNajwiększy w Polsce wyścig kolarski Tour de Pologne od trzech lat należy do elitarnego cyklu UCI Pro Tour, zrzeszającego najbardziej prestiżowe imprezy kolarskie na świecie. Zgodnie z regulaminem Pro Tour, w wyścigu muszą startować wszystkie grupy zarejestrowane w najwyższej kategorii (Pro Teams). Organizatorzy według własnego uznania mogą także przyznać "dzikie karty" kilku drużynom zarejestrowanym jako Profesional Continental Team. Z tego przywileju, do zeszłego roku, korzystała polska ekipa Action-Uniqa (wcześniej Intel-Action), która była zapraszana na Tour de Pologne przez Czesława Langa. W sezonie 2008 ekipie pod wodzą Piotra Kosmali nie udało się zarejestrować jako Profesional Continental Team, tym samym utraciła prawo startu w wyścigach z cyklu Pro Tour.

W ekipach najwyższej klasy (Pro Teams) w przyszłym sezonie będzie jeździło zaledwie dwóch Polaków, Sylwester Szmyd w Lampre oraz Maciej Bodnar we włoskiej ekipie Liquigas.

Organizator Tour de Pologne, Czesław Lang od dawna mówił, że chciałby na wyścig zaprosić jak największą liczbę polskich zawodników. Wspólnie z prezesem Polskiego Związku Kolarskiego Wojciechem Walkiewiczem starali się znaleźć jakąś furtkę, i udało się. Międzynarodowa Unia Kolarska wydała zezwolenie na start ekip narodowych w wyścigach z cyklu Pro Tour.

Tegoroczna, jubileuszowa bo już 65. edycja Tour de Pologne odbędzie się tradycyjnie we Wrześniu, a już w ten piątek w Krakowie zaprezentowana ma być trasa wyścigu, która będzie odmienna od tras z lat poprzednich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.