Polacy pokonali Niemców 2:0. Historyczne zwycięstwo nad mistrzami świata

.
. mat. własne
W sobotę Polscy piłkarze zagrają o godzinie 20:45 na Stadionie Narodowym w Warszawie mecz z Niemcami w eliminacjach do ME 2016. "Biało-czerwonych" czeka trudne spotkanie, jednak trener Adam Nawałka oraz zawodnicy są dobrej myśli.

W sobotni wieczór na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się mecz Polska - Niemcy. Statystyki pokazują, że biało-czerwoni stoją przed bardzo trudnym zadaniem.

Patrząc na suche statystyki przed starciem Polski z Niemcami trudno o optymizm. Mistrzowie świata są liderami rankingu FIFA, reprezentacja Adama Nawałki zajmuje w nim dopiero 70. miejsce. Ranking oczywiście nie przekreśla szans na zwycięstwo żadnego zespołu - w znacznej mierze jednak odbijają się w nim osiągnięcia reprezentacji w ubiegłych latach.

Polakom nigdy w historii nie udało się pokonać drużyny Niemiec. Mecz z Polską będzie 19. starciem tych drużyn - goście sobotniego meczu jeszcze nigdy nie przegrali, sześć razy remisowali.

Trener Joachim Loew jest na etapie przebudowy niemieckiej kadry. Po mistrzostwach kariery reprezentacyjne zakończyli Phillipp Lahm, Per Mertesacker oraz Miroslav Klose. Kontuzje sprawiły, że w meczu z Polską zabraknie Mesuta Oezila, Bastiana Schweinsteigera, Samiego Khediry, Benedikta Hoewedesa oraz Marco Reusa i Mario Gomeza. Mimo tych strat w składzie na Polskę znalazło się aż 15 aktualnych mistrzów świata co podkreśla fakt, że Mistrzowie Świata dysponują mocną jedenastką.

Po polskiej stronie w meczu z Niemcami zabraknie kontuzjowanych Jakuba Błaszczykowskiego i Sebastiana Boenischa, natomiast Eugen Polański odmówił gry w rozmowie z selekcjonerem. Powołania nie otrzymali również Klich, Wolski, Zieliński i Mierzejewski.

Piłkarze reprezentacji Polski po pierwszej kolejce rozgrywek w grupie D eliminacji ME 2016 prowadzą z trzema punktami i bilansem bramek 7-0 po zwycięstwie nad Gibraltarem. Taki sam dorobek punktowy mają Niemcy (2:1 ze Szkocją) i Irlandia (2:1 z Gruzją).

My tymczasem wierzymy, że zawodnicy ubrani w koszulki z orzełkiem na piersi pokażą dobry futbol i pokonają po raz pierwszy w historii drużynę z Niemiec.

Rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski poinformował, że na mecz z Niemcami wpłynęło około 600 wniosków akredytacyjnych. Powiększona trybuna prasowa oraz poszerzona strefa dla fotoreporterów na Stadionie Narodowym w Warszawie - to efekt zainteresowania mediów sobotnim meczem Polski z Niemcami w eliminacjach Euro 2016. Mimo tego PZPN odrzucił około 300 wniosków akredytacyjnych.

Specjalnie dla czytelników Wiadomości24.pl już od 20.30 przeprowadzimy transmisję meczu live wprost z trybuny prasowej Stadionu Narodowego.

Transmisja meczu - strona nr 2

Jesteś na stronie relacji na żywo z meczu Polska - Niemcy w eliminacjach do ME 2016. Za kilka chwil pojawią się tu nowe wpisy!

19:39
Skład Polski: Wojciech Szczęsny - Łukasz Piszczek, Łukasz Szukała, Kamil Glik, Jakub Wawrzyniak - Kamil Grosicki, Grzegorz Krychowiak, Tomasz Jodłowiec, Maciej Rybus - Arkadiusz Milik - Robert Lewandowski

Skład Niemców: Neuer - Rüdiger, Boateng, Hummels, Durm - Kramer, Kroos - Bellarabi, Götze, Schürrle - Müller.

19:54
Stadion Narodowy zapełnia się. Dach odkryty bo prognoza pogoda sprzyjająca. My wierzymy, że po 18 spotkaniach przeciwko Niemcom, które rozegraliśmy dziś przyjdzie czas na wygraną.

19:57
Pierwsi zawodnicy naszej drużyny już na murawie. Na rozgrzewkę wyszli bramkarze biało-czerwonych czyli Wojciech Szczęsny, Artur Boruc i Łukasz Fabiański, którzy zostali przywitani okrzykami fanów "Polska, Polska".

20:04
Na rozgrzewkę przy przeraźliwych gwizdach wyszło kilku zawodników Niemiec.

20:07
Gwizdy nr 2 czyli pozostali zawodnicy naszych zachodnich sąsiadów pojawiają się na rozgrzewce.

Sędzią w meczu będzie Portugalczyk Pedro Proenca, a przy liniach bocznych boiska będą go wspierać Bertino Miranda i Tiago Trigo.

20:10
Na boisko wybiegli wszyscy zawodnicy Polski ubrani w czerwone koszulki, czerwone spodenki i białe getry. Okrzyki publiczności: "Polska, Polska".

20:25
Słynna melodia "Final countdown" płynie z głośników. Chciałbym aby po ostatnim gwizdku sędziego zapanowała wielka radość polskiej części publiczności.

Znamy wyniki "naszej" grupy. Irlandia rozgromiła Gibraltar 7-0, a Szkocja 1-0 pokonała Gruzję.

20:32
Obie reprezentacje zakończyły rozgrzewkę i schodzą z boiska. Jeszcze kilka minut zostało do rozpoczęcia spotkania.

20:33
Przedstawienie składów obu drużyn rozpoczynamy od teamu Niemiec. Co na to kibice? Oczywiście głośne gwizdy!
Przedstawiony skład reprezentacji Polski. Największe owacje zbierają: Grzegorz Krychowiak, Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek.

20:37
Na boisko wchodzą dzieci i młodzież z flagami obu drużyn. Już za chwilę oficjalne powitanie zawodników i rozpoczęcie meczu.

20:40
Hymny obu drużyn zaśpiewane. Tysiące osób zaśpiewało Mazurka Dąbrowskiego. Ciarki przechodzą po plecach.
c.d. strona 3

20:47
I pierwszy gwizdek sędziego z Portugalii. Rozpoczęli Polacy.

1' Gromkie "Polska, Polska" wydobywa się z gardeł polskich kibiców.
2' Pierwsze minuty to wyczucie przeciwnika, a więc gra w środku pola.
3' "Polacy jesteśmy z Wami" - kibice naprawdę pokazują, że zasługują na miano dwunastego zawodnika.
3' W środku boiska złe zagranie jednego z naszych piłkarzy, ale chwilę potem odzyskujemy piłkę.
4' Atak prawą stroną boiska, ale obrońca drużyny z Niemiec radzi sobie wyśmienicie.
5' W odpowiedzi groźna akcja Niemców, ale naciskany przez naszego stopera Mueller nie opanowuje piłki.
6' Grosicki dośrodkowuje z prawej strony boiska, ale znów obrońcy lepsi.
8' Polska cały czas w natarciu. Chyba Niemcy się tego nie spodziewali, a może jednak? Może liczą na szybkie kontry?
10' Niemcy przyspieszyli, Goetze podaje do Mullera, który strzela spoza pola karnego, ale na posterunku był Wojciech Szczęsny, który pewnie chwycił piłkę.
12' Przy linii bocznej bezpardonowo faulowany Maciej Rybus. Dlaczego sędzia nie sięga po żółty kartonik?!
14' Faul Tomasza Jodłowca w środku na Karimie Bellarabim.
15' Znakomita długa piłka do Milika do Roberta Lewandowskiego, który wbiega w pole karne. Zatrzymany jednak przez Rudigera. Zawodnik VFB Stuttgart nie przekroczył przepisów choć nasi kibice domagają się rzutu karnego.
16' Faul na Goetzem za naszym polem karnym.
17' Kroos świetnie dośrodkował do Hummelsa, ale udało się wybić piłkę na rzut rożny.
18' Strzał Muellera z dystansu zablokowany
19' Przydałoby się w końcu przekroczyć połowę boiska i zaatakować Niemców.
20' Grosicki zagrywa w pole karne centralnie na głowę Niemca. Szkoda.
20' Żółtą kartką ukarany obrońca Steaua Bukareszt Łukasz Szukała za faul na Muellerze. Trzeba przyznać, że naszego zawodnika poniosły emocje.
21' Kroos potężnie uderzył z 25 metrów, ale bardzo niecelnie.
22' Posiadanie piłki na korzyść naszych rywali 58 procent do 42 procent.
22' Brakuje przytrzymania piłki, przemyślanej akcji, dużo miejsca mają Niemcy w środku pola.
24' Szczęsny łapie piłkę po dośrodkowaniu Bellarabiego.
25' Żółtą kartką ukarany Jerome Boateng, który faulem przerwał na środku boiska naszą kontrę. W bramkach remis 0:0, w żółtych kartkach również remis 1:1.
27' Jodłowiec tak długo biegł z piłką przy nodze, że odebrał mu ją przeciwnik...
28' Najgroźniejszy z naszych rywali Thomas Mueller dośrodkował wzdłuż bramki, ale na nasze szczęście nikt nie zamknął akcji.
29' Wawrzyniak za mocno zagrywa do Lewandowskiego i piłkę przejmuje Hummels.
30' Ucichł doping na Stadionie Narodowym po tym jak Milk i Lewandowski stracili piłkę w środku boiska.
30' Glik wybija mocno piłkę.
31' Znów wspaniale Glik po kolejnym dośrodkowaniu Bellarabiego. Rzut rożny dla Niemców.
31' Szczęsny pewnie łapie piłkę!
32' Pierwszy strzał Polaków na bramkę strzeżoną przez Neuera.
33' Długa piłka Łukasza Szukały w pole karne Niemców, ale wprost do bramkarza Niemiec.
34' Szczęsny kolejny raz łapie piłkę po akcji Niemców. Rośnie przewaga naszych rywali w posiadaniu piłki.
35' Faulowany Robert Lewandowski na połowie Niemców.
35' Arbiter odgwizdał spalonego Lewandowskiego po wykonanym rzucie wolnym. Kibice nie zgadzają się z taką decyzją sędziego.
36' Kontra Niemców, ale w ostatniej chwili Łukasz Piszczek przerywa akcję. Kolejny rzut rożny dla Niemców.
36' Faul na Miliku.
37' Milik zupełnie nie zrozumiał się z Grosickim. Strata dobrze zapowiadającej się akcji.
38' Grosicki niedokładnie zagrał do Lewandowskiego i Neuer przejął piłkę.
38' Mieliśmy dużo szczęscia. Po wrzutce Goetzego niepilnowany Bellarabi na szczęście nie trafił. Piłka o centymetry minęła naszą bramkę.
39' Piszczek w pole karne, ale tam jest Boateng.
40' Mueller w akcji sam na sam ze Szczęsnym na szczęście nie trafił. Nie można go zostawiać nawet na krok samego przy piłce!
40' Jodłowiec fauluje Kramera w środku boiska.
41' Schuerrle zagrywa w nasze pole karne i na uwolnienie Grosicki wybija w trybuny. Rośnie przewaga Niemców!
41' Bellarabi na pozycji spalonej.
43' Mueller nie trafił w bramkę po podaniu Schuerrle.
44' Bellarabi ładnym zwodem minął Szukałę i uderzył po ziemi z pola karnego. Brawo Maciej Szczęsny!!!
45' Glik blokuje Schuerrle. Rzut rożny dla Niemców.
45' Matt Hummels w zamieszaniu w polu karnym uderzył w trybuny z pięciu metrów w trybuny. Oj wróciliśmy z dalekiej podróży!
45' Sędzia przedłuża pierwszą połowę o jedną minutę.
45' Wynik 0-0 do przerwy, a więc tragedii nie ma, ale przewaga Niemców jest bardzo widoczna. Niedobrze, że najlepszym zawodnikiem naszej drużyny jest bramkarz Wojciech Szczęsny i obrońca Kamil Glik. Spodziewaliśmy się więcej ze strony naszej ofensywy. Ciekaw jestem jakie słowa padną w szatni trenera Adama Nawałki i z jakim nastawieniem Polacy wyjdą na drugą połowę spotkania.

46' Gramy. Oba zespoły bez zmian.
47' Po starciu z Lewandowskim pada na murawę Kramer. Musi na chwilę zejść z boiska.
49' Wraca na boisko niemiecki pomocnik.
51' GOL DLA POLSKI!
51' Piszczek dośrodkowuje miękko w pole karne, a Milik uprzedził Neuera i głową wpakował piłkę do bramki Niemców!!!
53' Szczęsny cudem broni strzał Goetzego!!!
54' Krychowiak fauluje Kroosa niedaleko pola karnego.
55' Szczęsny łapie piłkę po wrzutce z wolnego Kroosa z ponad 35 metrów, a po chwili po zaskakującym strzale Schuerrle.
56' Krychowiak kapitalnie wyprowadza kontrę, ale traci futbolówkę.
56' Żółtą kartkę otrzymuje Robert Lewandowski, który faulował Neuera.
59' Niepotrzebny faul Rybusa w okolicach naszego pola karnego.
59' Szczęsny piąstkuje piłkę po rzucie wolnym.
61' Szczęsny łapie piłkę po płaskim strzale Schuerrlego z dystansu. Nie możemy wyjść z własnej połowy boiska.
61' Ogłoszono, że na trybunach Stadionu Narodowego jest 56 934 widzów.
62' Arbiter dopatrzył się spalonego Polaków.
63' Faul Jodłowca na Kroosie.
64' Szczęsny łapie piłkę po strzale Durma.
65' Długa piłka skierowana prost w ręce Szczęsnego.
65' Faul Lewandowskiego w środku pola.
66' Na pozycji spalonej Robert Lewandowski. |Tak niewiele brakowało, aby wyszedł na pozycję sam na sam z Neuerem.
67' Niemcy nie wychodzą z naszej połowy. Trwa przysłowiowa "obrona Częstochowy".
68' Polacy próbują grać krótkimi podaniami, ale Niemcy na każdego z piłką rzucają się po trzech, czterech.
68' Bellarabi marnuje znakomitą okazję.
68' Faulowany Lewandowski przy linii bocznej, a za chwilę Mueller. Widać nerwowość z obu stron.
69' Na spalonym Lewandowski.
71' Grosicki w indywidualnej akcji przedarł się jak między tyczkami tuż przez pole karne Niemców, ale uderzył za lekko.
72' Schodzi z boiska Kamil Grosicki, a za niego wchodzi Waldemar Sobota.
72' Schodzi z boiska Christoph Kramer, a za niego wchodzi Julian Draxler.
73' Kibice głośnymi brawami podziękowali za grę Grosickiemu, a przywitali okrzykiem Sobotę. Może właśnie Waldemar Sobota strzeli dziś bramkę. W końcu mecz gramy w ... sobotę.
74' Rzut rożny dla Niemców, ale niecelna główka Hummelsa po dośrodkowaniu Kroosa.
74' Lewandowski kolejny raz na spalonym.
75' Szczęsny znów łapie piłkę po dośrodkowaniu Bellarabiego z prawej strony.
76' Glik znów lepszy od napastników Niemiec.
76' Lewandowski przejął piłkę, wyprowadził kontrę, ale za długo prowadził i stracił.
77' Faulowany Krychowiak.
77' Schodzi z boiska Arkadiusz Milik, a za niego wchodzi Sebastian Mila. Owacje na stojąco dla strzelca bramki dla Polski.
77' Schodzi z boiska Andre Schuerrle, a za niego wchodzi Lukas Podolski.
78' Bellarabi potężnie uderza zza pola karnego, ale kapitalnie Szczęsny wybija na rzut rożny!!!
79' Faulowany Rybus podczas próby kontrataku, a kibice domagają się kolejnej bramki dla Polski!
81' Jodłowiec fauluje Kroosa w środku pola.
81' UFF. Podolski z kilku metrów z woleja trafia w poprzeczkę!!!
82' Kibice głośno śpiewają "Polacy jesteśmy z Wami!"
83' Faul Hummelsa na Lewandowskim.
83' Ostatnia zmiana w drużynie Niemiec. Max Kruse zmienia Antonio Ruedigera.
84' Kibice wstali z miejsc i głośno odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.
84' Schodzi kontuzjowany Jakub Wawrzyniak, a za niego wchodzi Artur Jędrzejczyk.
85' Żółtą kartkę otrzymuje Karim Bellarabi, który faulował Jędrzejczyka.
86' Rybus wyjechał z piłką za linię końcową.
87' Goetze niecelnie!
88' GOOOOOOOOOOOL. Sebastian Mila. Po wrzucie z autu Lewandowski wyłożył nadbiegającemu Mili, a ten huknął nie do obrony!!! Chyba nic nie odbierze nam tego historycznego zwycięstwa nad ... aktualnymi Mistrzami Świata!
90' Sędzia doliczył cztery minuty.
91' Glik wybija daleko!
92' Glik blokuje strzał Podolskiego!
92' Rzut wolny dla Niemców tuż za polem karnym.
92' Żółtą kartkę otrzymuje Łukasz Piszczek.
94' Kroos z wolnego uderza tuż nad bramką. Kończmy ten mecz! Kończmy!
94' KONIEC. WYGRYWAMY Z REPREZENTACJĄ NIEMIEC 2:0 !!!!