Facebook Google+ Twitter

Polacy postawili krzyż w Smoleńsku. Nie pytali Rosjan o zgodę

Przedstawiciele stowarzyszenia Katyń 2010 ustawili dziś na miejscu katastrofy samolotu prezydenckiego w Smoleńsku drewniany krzyż. Nie pytali Rosjan o zgodę.

W miejscu katastrofy samolotu prezydenckiego stanął krzyż. Creative Commons / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Tragedia_w_Smolensku_3.jpg&filetimestamp=20100507115525 W sobotę przed południem w miejscu, gdzie znajduję się głaz upamiętniający katastrofę z 10 kwietnia, odbyła się msza święta. Ustawiony został drewniany krzyż, a na głazie zamontowana została tablica.

Andrzej Melak, brat przewodniczącego Komitetu Katyńskiego Stefana Melaka mówi, że krzyż ma sześć metrów wysokości. - Na głazie upamiętniającym miejsce tragedii została przymocowana marmurowa płyta o wymiarach 60 na 60 centymetrów z inskrypcją pamięci 96 Polaków, którzy ponieśli śmierć w katastrofie smoleńskiej wraz z prezydentem - dodaje Melak.

Podkreśla, że w sytuacji gdy rząd i władze Polski nie chcą upamiętnić tej narodowej tragedii w obowiązku poczuły się rodziny. Same ufundowały tablicę i postawiły krzyż.

Jak podaje TVN24.pl
Melak zaznacza, że miejsce upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej zostało wybrane przez Rosjan, a rodziny ofiar nie muszą uzgadniać w jaki sposób uczczą tragedię.

Stowarzyszenie Katyń 2010 zrzesza część rodzin ofiar katastrofy prezydenckiego tupolewa. Chce, aby w przyszłości w tym miejscu stanął pomnik.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (22):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 14.11.2010 14:21

"Podkreśla, że w sytuacji gdy rząd i władze Polski nie chcą upamiętnić tej narodowej tragedii w obowiązku poczuły się rodziny. Same ufundowały tablicę i postawiły krzyż. " - przecież to wierutne kłamstwo powielane w mediach. Przykre, że dziennikarze nie potrafią reagować na nikczemne kłamstwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co to za różnica czyje były to pieniądze ? Równie dobrze można zrobić zbiórkę w KFC i zbudować pomnik Latającego Potwora Spaghetti i wszyscy "wyznawcy" KFC będą go czcić. Teraz ludzie będą modlić się do pomnika a nie do Jezusa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożminski
  • Roman Kożminski
  • 14.11.2010 13:23

Panie ; Mariuszu ten pomnik Jezusa którego tak p. krytykuje, powstał za pięniądze wiernych .Skarb panstwa grosza do tego nie dołożył.A skoro wierni tak postanowili ,to nie można mieć o to pretensji, taka była ich wola !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziwny jest ten świat - pisze pan Mariusz. Faktycznie, największym uwielbieniem cieszy sie żydowska matka nieślubnego dziecka, jej potomek - żydowski prorok i krzyż - narzędzie rzymskiej kary dla przestępców, na którą w przypadku Jezusa sami Żydzi Go skazali. W kraju, gdzie antysemityzm nie jest pojęciem li tylko słownikomym...

Komentarz został ukrytyrozwiń

p. Romanie to zależy z jakiej perspektywy się na to patrzy.
Dla mnie jest to właśnie wcześniej wspomniany komediodramat.
Wojna wywołana krzyżem ? Toć to symbol religijny, miłości do Boga i tak dalej.
Niedługo zacznie się produkcja małych Tupolewów z pasażerami bo przecież na całej tej farsie można dodatkowo zarobić. Przykład ? 36 metrowy Jezus. Kolejny pomnik bez jakiegokolwiek znaczenia. A przecież nie mieliśmy czcić pomników tylko Boga, Jezusa. Zaraz napisze ktoś sprzeciw, że ten pomnik jest na cześć Jezusa... A czy nie lepiej pieniądze wydane na te przedsięwzięcie było przeznaczyć na jakąś fundację ? Dziwny jest ten świat.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożmiński
  • Roman Kożmiński
  • 14.11.2010 10:22

Bez przesady p. Mariuszu ;krzyże powstają tam gdzie trzeba ,a w tym wypadku to nic zdrożnego!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cała ta sytuacja to jeden wielki komediodramat. Niedługo wprowadzą przymusowe krzyże przed każdą uczelnią, szkołą i innymi placówkami...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Postsmoleńskie sadzeniaki...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli zrobiono to bez zgody stosownych miejscowych władz, to tamte z pewnością nie będą się tak pieścić jak nasze pod pałacem prezydenckim. Tam się drzewa do lasu raczej nie zabiera ;) Za to nasze polskie grupki znów będą miały temat na podsycanie wrogości, tym razem wojny polsko-ruskiej.

Nadal też mnie zastanawia - czemu ci wszyscy zwolennicy krzyży, nie postawią sobie takiego 6 metrowego u siebie w domu albo w ogródku przydomowym?

Komentarz został ukrytyrozwiń

> Polacy postawili krzyż w Smoleńsku. Nie pytali Rosjan o zgodę

a po tem

> Jak podaje TVN24.pl Matlak zaznacza, że miejsce upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej zostało wybrane przez Rosjan

To w końcu jak?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.