143508 miejsce

Polacy poza podium w mistrzostwach Europy w squasha

W dniach 1-3 października w Poznaniu odbywały się drużynowe ME w squash – ENCC 2009. W rywalizacji mężczyzn triumfowała reprezentacja Ukrainy, a wśród kobiet zawodniczki z Malty. Polacy zajęli ostatecznie siódmą lokatę, a Polki czwartą.

Najlepsza polska zawodniczka Anna Jurkun w meczu z Aliis Allas podczas Squash European Nations Challenge Cup - Drużynowych Mistrzostwach Europy w squashu / Fot. PAPW finałowym pojedynku po bardzo zaciętej walce niemal bezkonkurencyjni w tegorocznych zawodach Ukraińcy pokonali Cypr 2:1. Dużym zaskoczeniem był brak w finale mistrzostw reprezentacji Malty, która -jak podkreślali organizatorzy- od samego początku należała do murowanych faworytów do zdobycia złotego medalu. Maltańczycy zajęli dopiero 9. pozycję. Trzecie miejsce i brązowy medal w turnieju mężczyzn zajął Gibraltar, który pokonał Łotwę (2:1). Polska reprezentacja wygrała z drugim zespołem Ukrainy i zajęła 7. lokatę. Druga reprezentacja Polski wywalczyła 10. pozycję.

W klasyfikacji kobiet triumfowały zawodniczki z Malty, które w meczu finałowym pokonały Cypryjki (3:0). Trzecie miejsce w rywalizacji kobiet przypadło reprezentantkom Estonii, które pokonały Polskę (2:1).

Zawody ENCC odbywały się w Poznaniu, na kortach SquashPark. Więcej informacji można znaleźć na stronie Polskiej Federacji Squasha oraz na stronie ENCC 2009.