Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9154 miejsce

Polacy prowadzą najkrótsze rozmowy telefoniczne w Europie

W ostatnich 10 latach liczba użytkowników telefonów komórkowych w Europie zwiększyła się czternastokrotnie. Przeciętna rozmowa Polaka przez komórkę trwa 1,2 minuty.

Dlaczego tak mało dzwonimy? / Fot. archiwum redakcjiZ opublikowanych właśnie przez Europejskie Biuro Statystyczne EUROSTAT badań wynika, że już w 13 krajach Unii Europejskiej liczba telefonów komórkowych przewyższa liczbę mieszkańców. W Luksemburgu na 100 mieszkańców przypadało w 2005 roku 158 komórek, na Litwie 127, we Włoszech 122. Najmniejsza liczba telefonów na 100 obywateli była w 2005 roku w Rumunii (20), Polsce (76), Francji (77) i Bułgarii (80). Należy pamiętać, że badanie Eurostatu obejmowało lata 1996-2005. W Polsce bowiem, jak donoszą media, liczba telefonów komórkowych w 2007 roku przekroczyła już ogólną liczbę mieszkańców.

Rosnącą popularność telefonii komórkowej potwierdzają dane dotyczące liczby stacjonarnych linii telefonicznych. W ostatnich latach liczba nowych abonentów sieci stacjonarnych wzrosła z 43 na 100 mieszkańców w 1996 roku do zaledwie 48 w 2005 roku. Jednocześnie wzrasta ilość gospodarstw domowych, gdzie nie ma stacjonarnego telefonu, ale domownicy mają komórkę. W 2006 roku najwięcej takich domów było na Litwie (48%) w Finlandii (47%) i Czechach (42%). W Polsce co piąte gospodarstwo domowe nie ma telefonu stacjonarnego, a jedynie komórkowy.

Z danych Eurostatu wynika również, że przeciętna długość rozmowy telefonicznej w sieci komórkowej wynosi w Polsce 1,2 minuty i jest najkrótsza w Europie. Szybkie rozmowy prowadzą jeszcze Luksemburczycy – gdzie przypada średnio 1,3 minuty na użytkownika. Największe gaduły to natomiast Cypryjczycy (6 min.) i Finowie (5,3 min.)

Przeciętna długość rozmowy przez komórkę w wybranych krajach UE w 2006 roku
 / Fot. Eurostat

Źródło: na podstawie danych Eurostat

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

a ceny wciąż za wysokie... dziś rozmawiałem przez 6 minut przez tel i włączył się w głowie sygnał alarmowy - ile to wyniesie... samo życie. Z drugiej strony mógłbym się uzależnić od rozmów przez komórkę, a tak mam założone cugle ;P (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja jeżdżąc komunikacją miejską, mam wrażenie, że ludzie dłużej rozmawiają. Miałoby to sens, ponieważ co rusz obserwujemy kolejne promocje związane z obniżeniem kosztów połączeń...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brak pieniędzy to i rozmowy krótsze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.