136144 miejsce

Polacy przegrali z Chorwacją 21:24, zagramy o brąz z Islandią

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-30 17:32

Polacy przegrali 21:24 z reprezentacją Chorwacji w półfinałowym meczu mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Zespół Chorwacji na początku drugiej połowy przejął inicjatywę w spotkaniu, oraz objął prowadzenie którego nie oddał aż do końca meczu. Polakom pozostało spotkanie z Islandią o brązowy medal, a Chorwaci jutro zmierzą się z Francuzami w finale.

/ Fot. PAPZakończył się półfinał mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Polscy szczypiorniści pod przewodnictwem trenera Bogdana Wenty przegrali walkę z reprezentacją Chorwacji o mecz finałowy. Polacy zagrają w następnym spotkaniu z Islandią o brązowy medal.

Po pierwszej, bardzo wyrównanej połowie spotkania jednym punktem prowadzą Polacy z wynikiem 10:9. Na zwycięzcę spotkania czekają już Francuzi, którzy wcześniej pokonali zespół Islandii.

W pierwszej połowie obie drużyny starały się grać uważnie w obronie, co skutkowało małą liczbą zdobytych bramek. W ofensywie lepiej radzili sobie Polacy, aż siedmiu zawodników Bogdana Wenty wpisało się na listę strzelców.

Mecz rozpoczął się od celnego trafienia Bartosza Jureckiego. Chwilę później wyrównał Ivan Cupić. Później walka toczyła się "bramka za bramkę", po 10 minutach Polacy prowadzili 4:3. Po kolejnych dziesięciu minutach było 7:6 dla "biało-czerwonych", a chwilę później, przy grze Polaków w osłabieniu, odskoczyli rywalom na dwa punkty. Wynik meczu do przerwy ustalił golem z rzutu karnego Manuel Strlek.

Po przerwie obraz gry zmienił się - Ivano Balić, Igor Vori i ich koledzy zaczęli grać skuteczniej, a Polakom ataki przychodziły coraz trudniej. W rezultacie to wicemistrzowie świata cieszyli się z awansu do finału.

Najwięcej bramek dla polskiego zespołu zdobył Michał Jurecki - 7. Po 3 gole dołożyli Karol Bielecki, Bartłomiej Jaszka i Tomasz Tłuczyński. W drużynie Chorwatów najskuteczniejszy był Ivan Cupić - 6 bramek.

Prezydent kibicował, czy nie kibicował?

Służby prasowe prezydenta dementują informację o tym jakoby Lech Kaczyński był na meczu Polska - Chorwacja w Wiedniu. Wcześniej prezydencki minister Mariusz Handzlik powiedział, że "Pan prezydent jest z polskimi piłkarzami ręcznymi tutaj na Stadthalle w Wiedniu (...) ".

W poniedziałek po południu Lech Kaczyński spotka się z naszymi szczypiornistami w Pałacu Prezydenckim.

Źródło: IAR, TUSZ