81447 miejsce

Polacy przegrali z Grecją. Stracili bramki w końcówce meczu

Reprezentacja Polski U21 straciła szansę na udział w MME. Zwycięskich Greków w walce o awans rzutem "na taśmę" wyprzedziła Szwecja.

/ Fot. Tym razem to młodzieżowa reprezentacja Polski zawiodła polskich kibiców, chociaż do awansu wystarczył zaledwie remis. Pierwsi do bramki trafili Grecy po strzale Nikolaosa Karelisa, który wykorzystał błąd obrony reprezentacji Polski. Polakom jednak dość szybko udało się wyrównać i już kilkanaście minut po stracie bramki na listę strzelców wpisał się Kacper Przybyłko, który wykorzystał świetne dośrodkowanie Michała Żyro.

Wynik 1:1 był korzystny dla naszych rodaków, którzy mimo fatalnej gry utrzymali go aż do 88. minuty. Mało tego, w 86. minucie Przybyłko stanął przed szansą przypieczętowania awansu, ale po minięciu bramkarza gospodarzy nie trafił do... pustej bramki. Dwie minty później czar prysł. Wtedy to po kontrowersyjnej decyzji sędziego rzut karny wykorzystał Apostolos Vellios. W doliczonym czasie gry polscy obrońcy pogubili się po raz kolejny i Tasos Bakasetas wykorzystując błąd Mateusza Lewandowskiego ustalił wynik meczu na 3:1. Tak więc niestety, ostatnie katastrofalne minuty odebrały Polakom szansę na awans do baraży MME, a tym samym także szansę walki o awans na igrzyska olimpijskie w Brazylii.

Zwycięzcy Grecy wybuchnęli radością. Ich szczęście nie trwało jednak długo, bo jak się okazało w wyścigu o awans wyprzedziła ich Szwecja, która w końcówce meczu z Turcją strzeliła zwycięskiego gola.