181856 miejsce

Polacy przegrywają z Danią w "Grundfos Cup"

To był bardzo ciekawy, pełen emocji mecz, stojący na dość wysokim poziomie. Polacy po pasjonującej walce ulegli reprezentacji Danii 33:35 (20:18).

Polacy piątkowego wieczoru rozegrali drugi mecz w ramach turnieju "Grundfos Cup" . W czwartkowym meczu pokonali dość łatwo Portugalie. Teraz przyszło zmierzyć się z reprezentacją Danii. Mecz od samego początku w wykonaniu Polaków mógł się podobać. Wiele wymian w ataku, składne akcje, dużo pięknych strzałów. Wyglądało że to będzie dość łatwy mecz. W pewnym momeńcie Polscy szczypiorniści prowadzili nawet siedmioma bramkami. Wszystko wyglądało rewelacyjnie do pewnego momentu. Wtedy jakby wszystko się zacieło.

Obrona staneła, a w ataku gospodarze razili nieskutecznością. Reprezentacja Danii szybko odrobiała kilkubramkową stratę i doprowadziła do stanu 20:18 do przerwy. Po przerwie wyglądało że Polacy kryzys mają już za sobą, jednak była to złudne wrażenie. Przez pierwsze kilka minut co prawda grali niemal tak, jak w pierwszej części spotkania, jednak już po kilku następnych minutach zaczeli podobnie również jak w pierwszej części seriami kilka bramek. Gra do końca toczyła się wyrównanie. W ostatnich minutach meczu Dania wyszła na prowadzenie i zdołała je utrzymać. Polsce jak zwykle zabrakło zimnej krwi i koncentracji w końcowych minutach.

Polska - Dania 33:35 (20:18)

Polska: Sławomir Szmal, Marcin Wichary - Patryk Kuchczyński 4, Mateusz Jachlewski 2, Grzegorz Tkaczyk 8, Karol Bielecki 4, Marcin Lijewski 2, Bartosz Jurecki 2, Damian Wleklak 1, Tomasz Tłuczyński 4, Michał Jurecki 1, Krzysztof Lijewski 2, Artur Siódmiak 2, Mateusz Jurkiewicz 1, Bartłomiej Jaszka.
Najwięcej dla Danii: Andres Jensen Eggert 9, Karsten Andresen 5, Henrik Hansen 4.
Kary: Polska - 6 minut; Dania - 4 minuty.

Norwegia - Portugalia 32:26 (14:10)

Tabela: 1.
Dania 2 4 68:62 2.
Polska 2 2 69:63 3.
Norwegia 2 2 61:59 4.
Portugalia 2 0 54:68

W sobotę, w ostatnim dniu turnieju, Dania zmierzy się z Portugalią, a Polska zagra z Norwegią. Mecze odbędą się w poznańskiej "Arenie".