Facebook Google+ Twitter

Polacy przekazali już 4 mln złoty Haiti

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-29 17:41

Ponad 4 miliony złotych Polacy przekazali dotąd Caritas Polska na pomoc dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi na Haiti. Nie policzono jeszcze efektów zbiórki do puszek w kościołach, ale wiadomo już, że na konto Caritas wpłynęło ponad 3 miliony złotych, a milion zebrano przez charytatywny SMS 72 052.

Paulina Rozynek z Caritas Polska podkreśla, że to kwoty, za które będzie można udzielić wymiernej i bardzo potrzebnej pomocy. Caritas planuje budowę szkoły w miejscowości Jacmel, która w 90 procentach została zrujnowana przez kataklizm.

Caritas Polska przygotowuje na Haiti także program "adopcja na odległość". Ma on pomóc dzieciom, które straciły bliskich w wyniku kataklizmu. Program ruszy za 2 tygodnie. Chodzi w nim o to, aby na miejscu zapewnić utrzymanie, opiekę i edukację dla osieroconych dzieci. Przeciętny koszt takiej opieki oszacowano na 20 dolarów miesięcznie na jedno dziecko.

Polacy którzy zechcą wziąć udział w programie, będą mogli zadeklarować stałą kwotę z przeznaczeniem na potrzeby konkretnego dziecka. W ten sam sposób ponad 3 tysiące darczyńców z Polski opiekuje się dziećmi osieroconymi podczas tragicznego tsunami w południowo-wschodniej Azji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.