Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18676 miejsce

Polacy przetrzymywali rodaków w "obozie pracy" w Wielkiej Brytanii

Pojechali do Wielkiej Brytanii skuszeni ofertą dobrze płatnej pracy. Trafili do "obozu", w którym około 100 osób pracowało po 16 godzin dziennie, siedem dni w tygodniu. Obóz założyli Polacy dla Polaków.

 / Fot. Jef-Infojef,  Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 UnportedGang, handlujący ludźmi, „zatrudniał” do pracy w Londynie przy rozbiórce hali po drukarni. Około stu Polaków przez 16 godzin dziennie, siedem dni w tygodniu pracowało za miesięczną wypłatę w wysokości 400 zł - podaje TVN24.

Polacy mieszkali na terenie budowy, wycieńczeni, bez dostępu do lekarza, choć wypadki nie należały do rzadkości. Osoby, które chciały zrezygnować, były bite i zastraszane. Informacja wyszła na jaw, ponieważ jednemu z Polaków udało się uciec i zawiadomić policję.

Zatrzymano cztery osoby; dwie w Wielkiej Brytanii, i dwie w Polsce. Grozi im do 15 lat więzienia. Obóz pracy został zlikwidowany.

Jak powiedział "Faktom TVN" insp. Mariusz Sokołowski, rzecznik Komendanta Głównego Policji, szybkie działanie było możliwe dzięki powołaniu polsko-brytyjskiej specjalnej grupy operacyjno-śledczej. Dzięki niej możemy wykonywać czynności wspólnie z prokuratorami i policjantami, na terenie Wielkiej Brytanii.

Takich obozów może być więcej, dlatego policja brytyjska zachęca, by Polacy informowali o niepokojących zdarzeniach. "Zachęcamy Polaków do kontaktu z nami. Wiadomo, że się boją i że są zastraszeni. Ale naprawdę, wspólnie z polską policją, chcemy wam pomóc - przekonuje Kevin Hyland, naczelnik Wydziału ds. Handlu Ludźmi w New Scotland Yard.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Czy to był brytyjski obóz koncentracyjny? Czy tylko niewola?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.