11576 miejsce

Polacy rozgromili Finlandię 5:0! Prawdziwy nokaut we Wrocławiu!

Polacy rozgromili reprezentację Finlandii we Wrocławiu aż 5:0, sprawiając miły prezent swoim kibicom na święta.

Komentarz po meczu: Polacy rozgromili reprezentację Finlandii we Wrocławiu aż 5:0, sprawiając świateczny prezent wszystkim kibicom. Zarówno wynik, jak i gra Biało-Czerwonych mogła się podobać – nie brakowało składnej gry, kombinacyjnych akcji oraz męskiej walki. Taka postawa może cieszyć przed kolejnymi sparingami, a przede wszystkim zbliżającymi się wielkimi krokami Euro 2016. Ze Stadnionu Miejskiego we Wroclawiu relacjonował Paweł Kiliański

Zapis Relacji Live z meczu Polska - Finlandia we WrocławiuHymny obu drużyn / Fot. Paweł Kiliański

16:15 Rozpoczynamy Relacje na Żywo z meczu Polska - Finlandia na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Obie drużyny wyszły na murawę i przywitali się z kibicami. Stadion powoli zapełnia się kibicami. Początek spotkania o godzinie 17:30.
16:41 Na rozgrzewkę wybiegli bramkarze reprezentacji Polski - Artur Boruc, Przemysław Tytoń oraz Wojciech Szczęsny.
16:42 Na Stadionie Miejskim zameldowali się także golkiperzy Finlandii.
16:46 Znamy skład reprezentacji Polski na dzisiejsze spotkanie - Artur Boruc, Artur Jędrzejczyk, Kamil Glik, Michał Pazdan, Jakub Wawrzyniak, Paweł Wszołek, Grzegorz Krychowiak, Bartosz Kapustka, Filip Starzyński, Kamil Grosicki, Arkadiusz Milik.
16:51 Na rozgrzewkę wybiegli piłkarze reprezentacji Suomi.
16:52 Na murawie Stadionu Miejskiego zameldowali się także piłkarze reprezentacji Polski.
17:15 Obie drużyny zakończyły rozgrzewkę i udały się do szatni. Za kwadrans rozpoczynamy spotkanie!
17:22 Na murawie są już flagi reprezentacji Polski i Finlandii. Piłkarze zaraz wybiegną na boisko.
17:26 Obie drużyny są już na boisku. Najpierw usłyszeliśmy hymn reprezentacji Finlandii, następnie "Mazurka Dąbrowskiego" zaśpiewanego przez niemal 40 tysięcy kibiców.
17:29 Minuta ciszy ku czci zmarłego kilka dni temu, Johana Cruyffa.

I połowa

1' Rozpoczynamy mecz Polska - Finlandia. Czy w Wielką Sobotę Biało-Czerwoni sprawią miły prezent kibicom? O tym przekonamy się za ponad 90 minut.
3' Pierwszy rzut rożny dla reprezentacji Polski.
4' Strzał z dystansu Arkadiusza Milika. Piłka minimalnie mija fińską bramkę.
7' Polacy nie opuszczają połowy rywali. Miejmy nadzieję, ze zaprocentuję to bramką.
10' Faul na Kamilu Gliku.
13' Kolejny rożny dla naszej reprezentacji.
13' Kamil Glik uderza na bramkę rywali głową, niestety bardzo niecelnie.
18' GOOOOOOOl! Artur Jędrzejczyk podał po ziemi do niepilnowanego Kamila Grosickiego, a ten bez przyjęcia uderzył w dłuższy róg bramki. Bramkarz nawet nie drgnął! Brawo Polacy
20' GOOOOOOl! Kibice nie zdążyli jeszcze dobrze usiąść, a już zostali wprawieni w kolejną euforię. Tym razem asystę zaliczył Kamil Grosicki, wykładając jak na tacy piłkę Pawłowi Wszołkowi. Ten umieścił piłkę w siatce bez żadnego kłopotu. Mamy 2:0!
24' Rzut rożny dla Polaków. Niestety, nic on nam nie przynosi.
27' Faul na Grzegorzu Krychowiaku na naszej połowie.
29' Polacy ponownie zamknęli rywali na ich połowie. Piłka odbijała się jak w bilardzie w polu karnym rywali, ostatecznie do futbolówki dopadł Jędrzejczyk i uderzył na bramkę, niestety zbyt lekko. Golkiper gości złapał futbolówkę
32' GOOOOL! 3:0! Filip Starzyński dostał futbolówkę na wysokości pola karnego, obrócił się z nią o 180 stopni i strzelił w dłuższy róg. Bramkarz bez szans!
36' Kamil Grosicki uderzył na bramkę rywali, piłka o milimetry minęła słupek.
38' Michał Pazdan wybija piłkę z pustej bramki Biało-Czerwonych! Mamy duże szczęście!
40' Finowie poderwali się do ataku. Dwa rzuty rożne w przeciągu kilkudziesięciu sekund, na szczęście radzimy sobie z nimi.
42' Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Otrzymał ją Kamil Glik.
43' Rzut wolny jakieś 25 metrów od polskiej bramki. Piłka trafiła w nasz mur!
45' Sędzia dolicza dwie minuty.
45+2 Koniec pierwszej połowy.

II Połowa

46' Rozpoczynamy drugą połowę meczu.
46' Na boisku kilka zmian. Artura Boruca zastąpił Przemysław Tytoń, a Tomasz Jodłowiec stawił się na placu gry w miejsce Grzegorza Krychowiaka.
51' Z dystansu na polską bramkę uderzał Robin Lod. Kilka metrów nad poprzeczką.
55' Tym razem z dystansu próbowali zaskoczyć rywali Polacy, strzał Kapustki również mocno niecelny.
57' Kibice domagają się wprowadzenia na boisko Roberta Lewandowskiego.
59' Strzał Joela Pohjanpalo, Tytoń bez problemu wypał futbolówkę.
61' Rzut rożny dla Finów. Polacy przejmują piłkę i wychodzą z kontratakiem.
63' Robert Lewandowski przygotowany do zmiany. Kibice głośno skandują "Lewandowski, Lewandowski.
63' Robert Lewandowski zmienia Arkadiusza Milika.
66' GOOOOL! Mamy nokaut! Zamieszanie w polu karnym Finów, piłka kilkakrotnie odbijała się od nóg zawodników, ostatecznie trafiła ona do Pawła Wszołka a ten wbił ją do bramki. 4:0!
69' Piłkę po rzucie rożnym przejęli Polacy i wyprowadzili kontrę. Niestety dla nas, bramkarz obronił strzał.
71' 42 058 - dokładnie tylu kibiców przyszło w Wielką Sobotę, żeby dopingować Biało-Czerwonych we Wrocławiu.
74' Gra toczy się w środkowej części boiska, zarówno jedna, jak i druga strona nie może stworzyć zagrożenia pod bramką rywali.
78' Bartosz Kapustka opuścił boisko, w jego miejsce Salomon.
79' Żółta kartka dla reprezentanta Finlandii.
80' Lewandowski uderzył z rzutu wolnego w poprzeczkę. Tylko jęk zawodu na trybunach.
84' GOOOOOl! Kamil Grosicki stanął oko w oku z bramkarzem rywali, minął go i wpakował piłkę do pustej bramki. Polacy rządzą i dzielą!
86' "Mazurek Dąbrowskiego" na trybunach.
90' Mecz został przedłużony o 3 minuty.
90'+1 Finowie starali się jeszcze strzelić bramkę honorową. Rzut rożny.
90'+2 Polacy wybili piłkę daleko od własnej bramki.
90'+3 Koniec spotkania! Polacy wygrywają z Finlandią 5:0!

Kilka dni temu Biało-Czerwoni pokonali Serbów w Poznaniu 1:0, tym samym kontynuując dobrą passę. Jedyną bramkę w tym Stadion Miejski we Wrocławiu / Fot. Paweł Kiliańskimeczu zdobył Kuba Błaszczykowski, który dryblingami oraz akcjami przypominał zawodnika sprzed kilku lat. Jego postawa i forma z pewnością ucieszyła trenera Nawałkę.

Warto pochwalić Bartosza Salomona, który z Kamilem Glikiem tworzyli solidną formację obronną. Robert Lewandowski często brał na siebie rozgrywanie piłki na połowie rywali. Nie można mieć zastrzeżeń również do obu bramkarzy – Łukasza Fabiańskiego oraz Wojciecha Szczęsnego.

Trener będzie chciał poeksperymentować ze składem podczas spotkania z Finlandią. W końcu temu mają służyć spotkania towarzyskie przed najważniejszą imprezą w sezonie – Euro 2016. Adam Nawałka już zapowiedział podczas konferencji prasowej, że jedną połowę w polskiej bramce rozegra Artur Boruc, natomiast drugą Przemysław Tytoń, który jest wiodącą postacią w VFB Stuttgart.

Stadion Miejski we Wrocławiu wypełni się do ostatniego miejsca. Organizatorzy zapowiedzieli, że niemal wszystkie bilety zostały wyprzedane, więc szykuję się wspaniałe widowisko.

Początek spotkania o godzinie 17:30. Mecz będzie można zobaczyć na TVP1.

Skład reprezentacji Polski: Artur Boruc - Artur Jędrzejczyk, Kamil Glik, Michał Pazdan, Jakub Wawrzyniak, Paweł Wszołek, Grzegorz Krychowiak, Bartosz Kapustka, Filip Starzyński, Kamil Grosicki, Arkadiusz Milik.

Skład reprezentacji Finlandii: Lukas Hradecky - Paulus Arajuuri, Joona Toivio, Jere Uronen, Kari Arkivuo, Roman Eremenko, Tim Sparv, Alekxander Ring, Perparim Hetemaj, Kasper Hamalainen, Joel Pohjanpalo.