Facebook Google+ Twitter

Polacy ruszyli po darmowe działki w Szwecji!

Szwedzka gmina, która ogłosiła, że w zamian za osiedlenie się, przekaże bezpłatnie działki, dostała setki zgłoszeń chętnych z Polski. Polacy dzwonili pod wskazany numer nawet w nocy.

 / Fot. Kamil Porebiński, Creative Commons 2.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Nyk%C3%B6ping_%28Sweden%29-houses.jpg?uselang=plO pomyśle jednej ze szwedzkich gmin pisaliśmy w niedzielnym materiale. Idea była prosta. Gmina Nordmaling położona na północy Szwecji, chciała rozdać bezpłatnie sto działek. Warunkiem dostania gruntu było zobowiązanie się do uzyskania pozwolenia na budowę w ciągu dwóch lat i wybudowania domu w ciągu pięciu. Jednak chętnych na działki nie było zbyt wielu. Być może odstraszał ich surowy klimat. Wszystko zmieniło się kiedy informacja o bezpłatnych gruntach dotarła do Polski.

Czytaj także: Szwedzi rozdają działki za darmo. Wystarczy się osiedlić.

"Nigdy nie spotkałem się z czymś podobnym" - powiedział szwedzkiej telewizji SVT Sune Hoeglander z gminy Nordmaling. Jak podaje RMF24.pl, zainteresowanie ze strony Polaków jest tak duże, że władze gminy, aby ułatwić komunikację, postanowiły zatrudnić tłumacza. Teraz zgłaszający się, będą poproszeni o przysłanie krótkiej informacji o sobie. Następnie odbędzie się proces "rekrutacji" i okaże się, kto otrzyma grunty.

Więcej informacji wraz z mapkami geodezyjnymi działek można znaleźć na stronie internetowej gminy.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Benedykt Present
  • Benedykt Present
  • 29.03.2012 13:19

Do "nikt ktoś". Oj, gdyby starość mogła pojechałoby się do tej gminy Nordmaling. Sześciu mieszkańców na kilometr kw. tylko 100 cudzoziemców na 7'511 osób całej populacji gminy. Blisko do nowoczesnego i jednego z najszybciej rozwijających się w Szwecji miast - Umea (o wielkości Zielonej Góry). Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
nikt ktoś
  • nikt ktoś
  • 28.03.2012 21:15

Nie wiem Czemu się dziwią, że Polacy ruszyli po darmowe działki? Gdzie by one nie były, a w szczególności po za Polską, w której są chore rządy, chora płaca i praca tam wszędzie Polacy pojadą. Niedługo w tym kraju zostaną jedynie starzy ludzie i politycy. Ja też za kilka lat idę na emeryturę i spadam stąd. Lepiej być gdzieś niewolnikiem i mieć socjal, niż tutaj pracownikiem i nic nie mieć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.