Facebook Google+ Twitter

Polacy są euronieukami

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-05 07:36

Jesteśmy euronieukami - alarmuje dziennik "Polska". Gazeta pisze, że Polacy nie chcą się dokształcać, a pod tym względem gorzej od nas wypadają tylko Czesi, Hiszpanie i Rumuni.

"Polska" powołuje się na badania ośrodka IPSOS, z których wynika, że mniej niż połowa - 47 procent - Polaków chciałaby poszerzać wiedzę po ukończeniu szkoły czy studiów. Najbardziej do nauki garną się osoby młode, do trzydziestki. Wśród nich aż 70 procent chce się dokształcać.

Specjalistka do spraw szkoleń Monika Dawid-Sawicka mówi dziennikowi, że im pracownik jest starszy, tym rzadziej próbuje podnieść swoje kwalifikacje.

"Polacy nie dostrzegają, że świat idzie w zupełnie innym kierunku, że uniwersytety trzeciego wieku przeżywają prawdziwy boom na Zachodzie. My wolimy narzekać, niż się rozwijać" - wyjaśnia dziennikowi "Polska" psycholog biznesu Jacek Santorski.

Nie dziwi więc - pisze gazeta - że w ubiegłym roku 61 procent pracowników nie zrobiło nic, aby podnieść swoje zawodowe kwalifikacje. Większość z nas nie brała udziału w szkoleniach, konferencjach, nie czytaliśmy też fachowej literatury, nie szukaliśmy informacji w internecie.
Więcej na ten temat - w dzienniku "Polska".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.