Facebook Google+ Twitter

Polacy się cieszą...

Porażka, upokorzenie, marne wyniki a my nadal szukamy w tym wszystkim uśmiechu i radości, żenada!

 

Już od dłuższego czasu nurtuje mnie problem radości moich rodaków.

Pomimo, że jesteśmy najbardziej zirytowanym i zgorzkniałym narodem UE, potrafimy cieszyć się z rzeczy, przy których należy płakać. Zawsze szukamy jasnej strony życia, nawet, gdy ciemno jest jak w ……. Cieszymy się nawet z takich rzeczy, że Polska reprezentacja „prawie” zremisowała z Włochami w Chorzowie, że mój idol z dzieciństwa Marek Citko strzelił gola w przegranym meczu na Wembley w 1996 roku.

Cieszymy się również z tego, że w wyborach samorządowych była rekordowa frekwencja „prawie 48%”. Z czego tu się cieszyć? Z tego prawie? Przecież dobrze wiemy, że prawie robi wielką różnicę . W Anglii określono nas jako naród, który dochodzi, ale nie może przejść. Śmieszne, ale prawdziwe…

Czy ta frekwencja w ostatnich wyborach jest naprawdę taka świetna? Przecież kilka milionów Polek i Polaków nie poszło do urn! Tymczasem ja już któryś dzień z kolei widzę w prasie artykuły o rekordowej frekwencji. Nie widziałem ani jednego artykułu, w którym tytuł byłby w stylu: „Polaku wstydź się”! A przecież mamy powody do wstydu. W większości nie głosowaliśmy, nie chcieliśmy wziąć raz na 4 lata władzy w nasze ręce. Często słyszałem tłumaczenie w stylu: To i tak nic nie da. A gdyby uznać, że się da i pomnożyć to x 10 milionów? Wynik jest prosty ministrem edukacji nie zostałaby osoba o ponad przeciętnym wzroście, a ministrem rolnictwa stały klient solarium….

Bezczelny

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

pozdrawiam i zachęcam do czytania własnych komętazy a tak na marginesie to co tak mało pan pisze brak czasu zapewne dzis odwiedzę ilę się da osób i pozdrowie ale zamiezam wszystkich

Komentarz został ukrytyrozwiń

Doprawdy trafne spostrzeżenia z tymi radościami,jakby naprzekór faktom...! Z drugiej strony przyznanie się polityka,czy samorządowca do porażki-to dopiero tragedia. Lepiej popadać w optymizm,aniżeli opłakiwać przegraną! Hehe!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.