Facebook Google+ Twitter

Polacy skazani na Wyspy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-22 07:31

Kryzys zamroził emigrację zarobkową. Polacy nie wracają z zagranicy, ale też przestali szukać tam pracy - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Wciąż blisko 800 tysięcy Polaków przebywa w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Mimo wzrostu bezrobocia na powrót decydują się nieliczni. Demografowie szacują, że do Polski wróciło prawie 60 tysięcy emigrantów, w tym 40 tysięcy z Wielkiej Brytanii. Wciąż przebywa tam ponad 650 tysięcy naszych rodaków.

Według dziennika, wielu emigrantom trudno odnaleźć się za granicą, ale coraz częściej nie nadają się też do pracy w kraju. Rośnie grupa niedostosowanych do życia tu i tam - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Według gazety, przed powrotem do kraju odstrasza emigrantów zła sytuacja na rynku pracy - wzrosło bezrobocie, a płace przestały rosnąć. Nie zachęcają też wysokie ceny nieruchomości. "Dziennik Gazeta Prawna" zwraca uwagę, że emigranci mogą mieć kłopoty ze znalezieniem w Polsce zatrudnienia w swoim zawodzie, gdyż długa przerwa w pracy wpływa na obniżenie umiejętności.

Gazeta pisze, że wiele osób przyjeżdża na chwilę z Wysp, aby zobaczyć, jaka jest sytuacja w Polsce i albo wracają do Wielkiej Brytanii, albo decydują się na wyjazd gdzie indziej - do Holandii lub krajów skandynawskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.