Facebook Google+ Twitter

Polacy słabo w Willingen

Polscy skoczkowie ostatnio przyzwyczaili nas do dość dobrych występów. Niestety tym razem to się nie udało. W Willingen, przy mocno padającym śniegu kwalifikacji nie przebrnął m.in. Maciej Kot.

Kwalifikacje do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Willingen utrudniał mocno padający śnieg. Nie obyło się bez niespodzianek. Wysokie 5 miejsce zajął francuz Vincent Descombes-Sevoie. Z dobrej strony zaprezentowali się także Włosi - spośród 4 startujących wszyscy zdobyli kwalifikację. Zaskoczeniem może być także 23 miejsce Szwajcara Pascala Kaelina, czy 39 jego rodaka Killiana Peiera. Niestety w niedzielnym konkursie zobaczymy tylko 3 Polaków - Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę i Kamila Stocha. Słabo w kwalifikacjach zaprezentowali się Stefan Hula i Maciej Kot. Swoje skoki psuli też inni, jak m.in. Norweg Anders Fannemel, czy Rosjanin Dimitry Wasilijew, a także Bułgar Władimir Zogravski. Dobrze za to skakali Japończycy. Z jednym wyjątkiem, albowiem Juta Watase po - najprawdopodobniej - spóźnionym wybiciu i silnym podmuchu wiatru wylądował na 62 metrze i został sklasyfikowany na ostatnim miejscu. Z zupełnie innej strony pokazał się, odbudowujący formę po kontuzji, jego rodak Daiki Ito, który dzięki skokowi na odległość 133 metrów zajął 3 pozycję. Przed nim zostali sklasyfikowani jedynie Słoweniec Peter Prevc i Niemiec Richard Freitag.

Jutro czeka nas rywalizacja drużynowa, która rozpocznie się o 14, a w niedzielę o tej samej porze będziemy mogli oglądać zmagania indywidualne. Sobotni konkurs pokaże jedynie Eurosport, natomiast w niedzielę zawody będziemy mogli zobaczyć także na antenie TVP 1.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.