Polacy sprowadzeni na ziemię

Po dosyć niespodziewanym zwycięstwie nad reprezentacją Włoch, Polska drużyna nie sprostała tej samej ekipie w oficjalnym meczu podczas turnieju im. Diego Gianattiego.

Dosyć szybko podopiecznym Muli Kazturina ulotniła się forma sprzed dwóch dni kiedy do sprawili niespodziankę pokonując w ostatnich sekundach wicemistrzów olimpijskich 75:74.

Wczoraj we Włoszech ruszył turniej im. Diego Gianattiego, w którym oprócz gospodarzy grają także Polacy, Francuzi i kadra Izraela.

Nasza drużyna uległa znacząco gospodarzom w Brnie 75:90. Polacy prowadzili 8:2 na początku pierwszej kwarty, ale szybko inicjatywę przejęli rywale, którzy byli lepiej przygotowani na akcje Marcina Gortata, a na dodatek trafiali jak natchnieni z dystansu (w sumie 14 razy). Ich przewaga powiększała się z minuty na minutę. Na początku trzeciej kwarty była już 14-punktowa różnica. Nasi doprowadzili do stanu 61:56, lecz na więcej nie było ich stać.

Najlepiej w polskiej drużynie zaprezentował się Szymon Szewczyk, zdobywca 22 "oczek". Marcin Gortat występujący w lidze NBA w Orlando Magic Gortat uzyskał ponownie double-double - miał 10 punktów i 16 zbiórek. Dziś Polacy zagrają z Francją, która przegrała 67:84 z Izraelem.

Włochy – Polska 90:75 (23:21, 22:17, 21:20, 24:17)

Włochy: Valerio Amoroso 17, Marco Mordente 17, Massimo Bulleri 11, Giuseppe Poeta 10, Luca Infante 9, Matteo Soragna 6, Christian Di Giuliomaria 5, Andrea Michelori 4, Daniele Cavaliero 4, Stefano Mancinelli 4, Luca Vitali 3, Daniel Hackett 0.

Polska: Szymon Szewczyk 22, Marcin Gortat 13, Michał Ignerski 12, Krzysztof Szubarga 10, Robert Tomaszek 7, Przemysław Frasunkiewicz 5, Łukasz Koszarek 5, Wojciech Szawarski 1, Paweł Kikowski 0, Iwo Kitzinger 0, Paweł Mróz 0.