Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8265 miejsce

Polacy szukają na czatach seksu w prawdziwym świecie

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-01-22 08:37

Ostry cyberseks w internecie nie daje już Polakom satysfakcji. Nie szukamy w sieci tylko wyrafinowanych doznań erotycznych, lecz przede wszystkim kontaktu z drugą osobą w realnym świecie. Tak wynika z najnowszych badań seksuologa Zbigniewa Izdebskiego, do których dotarła "Polska". Cały materiał opracowany przez profesora zostanie opublikowany dopiero jesienią.

W internetowym seksie nastąpił przełom. Po obyczajowej rewolucji w sieci lat 90., kiedy Polacy zafascynowani nowymi formami uprawiania miłości zmieniali wirtualnych partnerów jak rękawiczki, następuje uczuciowa stabilizacja. I znów, jak to bywało wcześniej - nie ilość się liczy, a jakość.

Internetowy czat bywa też grą wstępną do seksu z innym partnerem / Fot. © Arkadiusz Gola/POLSKAAnonimowość, jaką daje internet, najpierw wyzwoliła naszych rodaków z okowów wstydu. Dała im odwagę i rozwiązała języki.

Internetowe fora pełne były najskrytszych fantazji erotycznych, ofert bez zobowiązań, skrępowania i pruderii. Tyle że - jak podkreśla prof. Izdebski - po 10 latach jesteśmy już nasyceni uprawianiem seksu zupełnie wyzutego z uczuć.

Choć dziś do wirtualnego seksu (rozmowy na forach o tematyce erotycznej) przyznaje się 97 proc. internautów, czyli ok. trzech razy więcej niż w 2005 r., to uważają, że zabawy te nie dają takiej satysfakcji, jak spotkanie twarzą w twarz i budowanie prawdziwych relacji.

Dlatego nie musimy się obawiać, że internetowe czaty i portale zostały opanowane wyłącznie przez hordy amatorów wynaturzeń wszelkiej maści. To prawda, że każdy, niezależnie od upodobań czy orientacji, może znaleźć coś dla siebie. I nie chodzi wyłącznie o niegroźne flirty czy niezobowiązujące spotkania z nowo poznanymi osobami. Ale i o możliwość rozwiązywania swoich problemów.

Cały artykuł przeczytasz na stronach Polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.