Facebook Google+ Twitter

Polacy twierdzą, że rodzime firmy nie dają im zatrudnienia

Instytut GfK Polonia na zlecenie PKPP Lewiatan przeprowadził badania, z których wynika, że 62 proc. Polaków jest przekonanych, że rodzimi przedsiębiorcy nie dają zatrudnienia większości z nas.

 / Fot. Fot.Marek Bachorski-RudnickiNa pytanie czy polscy przedsiębiorcy dają zatrudnienie większości Polaków, tylko 33 proc. ankietowanych odpowiedziało twierdząco, czytamy na Forbes.pl. Spora liczba osób (61 proc.) uważa, że rodzimi przedsiębiorcy nie wytwarzają większości dochodu narodowego. Zaledwie 28 procent uważa, że polskie firmy są odpowiedzialne za wytwarzanie dochodu.

Główna ekonomistka PKPP Lewiatan Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek oceniając wyniki zauważyła, jak mówi, że: "Wiedza o tym, co jest źródłem dochodu wytwarzanego w każdej, nie tylko polskiej, gospodarce, jest jak widać dość nikła. Dlatego warto przy każdej okazji informować, że ponad 70 proc. PKB, w 2009 r. – 72,3 proc., wytworzone było przez przedsiębiorstwa. Pozostałe 27-28 proc. wypracowały inne podmioty, a także pochodziło z cła i podatków".

Badanie przeprowadzone na wybranej grupie 2 tys. osób w wieku powyżej lat 15 przeprowadził instytut GfK Polonia na zlecenie PKPP Lewiatan. Materiałem wyjściowym były bezpośrednie wywiady w domach respondentów, które przeprowadzono w połowie stycznia.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

ASSA
  • ASSA
  • 12.03.2012 15:51

RODZINNE FIRMY utrzymują RODZINĘ kosztem wszystkich INNYCH PRACOWNIKÓW/dlatego płace są tajne-- ,płacą najniższą krajową lub pod stołem/WYKAZUJĄ --STRATY żeby nie płacić podatku do BUDŻETU---BO I TAK PRZEROST ADMINISTRACJI TO PRZEŻRE LUB ZMARNOTRAWI . ZAGRANICZNE FIRMY SĄ ZWOLNIONE Z PODATKU/zyski wywożą do RODZIMYCH KRAJÓW--PRZEZ OKRES ZWOLNIENIA PODATKOWEGO/po okresie zwolnieni podatkowego upadają lub zmieniają nazwę.INNYM przekrętem jest "zakup",
ze stratą,zysk wypracowany w POLSCE/kosztem płac,podatków/jest przeznaczany na zakup produktu w RODZINNYM KRAJU FIRMY ZAGRANICZNEJ po wysokich cenach,a u NAS wykazuje się straty,,..np.kupuje się pomarańcze w Portugali po 10$ ,srubkę za20 $ ,a w NASZYM KRAJU wykazuje straty..WYWOZI,TRANSFERUJE się tak z POLSKI SETKI MLD $ ,w POLSCE zostają tylko łapówki --I DLATEGO MAMY JAK JEST

Komentarz został ukrytyrozwiń

Większość rodzimych firm to wyzyskiwacze którzy wykorzystują pracowników.
Pracownicy dostają marne wynagrodzenia,a jeżeli już dostają ile im się prawnie należy,to podpisują na liście płac tylko średnią krajową.
Musiałabym książkę napisać o oszustwach niektórych firm,a niech mi Pan wierzy,nie są to moje czcze słowa..Pracowałam w dużym zakładzie pracy,gdzie przeniesiono nas potem pod taką"uczciwą"firmę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.