145094 miejsce

Polacy w finale siatkarskich mistrzostw Europy!

Polska w finale mistrzostw Europy w siatkówce. Biało-czerwoni w półfinale turnieju pokonali w Izmirze reprezentację Bułgarii 3:0 (25:19, 30:28, 25:20).

/ Fot. PAPPierwszy set był bardzo wyrównany. Do stanu 11:11, żadna z drużyn nie zdobyła przewagi większej aniżeli dwa punkty. Od momentu, w którym Polacy dwukrotnie zablokowali zawodnika Bułgarów Mateja Kazinskiego, rozpoczął sie proces budowania przewagi przez naszych zawodników. Ostatecznie pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25:19.

W drugim secie zespoły grały "punkt za punkt". Ostateczny wynik rywalizacji w tej części - 30:28 dla Polaków.

Trzeciego seta Polacy wygrali 25:20.

W jutrzejszym spotkaniu finałowym rywalem Polski będzie zwycięzca pojedynku Rosja-Francja.