Facebook Google+ Twitter

Polacy w Niemczech pierwszy raz wystartują w wyborach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-26 11:07

Przewodniczący polsko-niemieckiego stowarzyszenia "Pomeraniak" poinformował, że Polacy mieszkający w Niemczech po raz pierwszy wystartują w wyborach do rad powiatu.

W porannej "Rozmowie pod krawatem" w Polskim Radiu Szczecin Jacek Stachyra powiedział, że Niemcy muszą się oswoić z myślą, że Polacy starają się o mandaty samorządowców. Podkreślił, że w Niemczech mieszka coraz więcej Polaków a ich dzieci chodzą tam do szkół. Członkowie rad powiatu mają pomagać właśnie takim osobom.

Polacy w wyborach wystartują z list CDU i spodziewają się zdobyć 3 do 4 madatów. Głosowanie odbędzie się w czerwcu. Szacuje się, że w całym powiecie Uecker-Randow mieszka około 1000 Polaków. Na przykład w 3-tysięcznym, przygranicznym miasteczku Loeknitz jest ich ponad 200.

Zgodnie z niemieckim prawem każdy Polak na stałe zameldowany w Niemczech ma prawo głosu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Polacy głosować na Polaków! :) Super, że zaczynamy się organizować. Potem czekam na polskie tablice-napisy-miejscowości obok niemieckich tam gdzie jest duża mniejszość polska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę ze chodzi tutaj o Polaków z Niemieckim paszportem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Zgodnie z niemieckim prawem każdy Polak na stałe zameldowany w Niemczech ma prawo głosu" - to odnosi się tylko do wyborów samorządowych czy także do parlamentarnych?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.