Polacy w półfinale!

Pierwszy raz w historii Polscy piłkarze ręczni awansowali do najlepszej czwórki Mistrzostw Europy. Awans zapewnili sobie po pełnym emocji meczu z Czechami.

B. Wenta / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Bogdan_Wenta_-_Handball-Teamchef_Poland_%281%29.jpg&filetimestamp=20100118204708Sprawdziły się przewidywania Bogdana Wenty, że mecz z Czechami będzie bardzo trudny. Polacy byli wielkimi faworytami przed meczem, jednak od początku spotkania grali bardzo nerwowo. Mecz toczył się w szybkim tempie, z dużą liczbą bramek. W naszej grze zawodziła deensywa, która do tej pory była naszą główną bronią.

Czesi zwietrzyli szansę na ugranie dobrego wyniku z faworytem mistrzostw. Grali najlepszy mecz podczas tego turnieju. Polacy nie potrafili uzyskać większej przewagi, nasi zachodni sąsiedzi za każdym razem odpowiadali na nasze bramki. Do przerwy Polska przegrywała 19-18.

Drugą połowę podopieczni Wenty rozpoczęli w dobrym stylu. Zdobyli kilka bramek, tracąc tylko jedną. Wydawało się, że biało-czerwoni w końcu złapali odpowiedni rytm. Niestety kilka prostych strat spowodowały, że na 2 minuty przed końcem meczu na jednobramkowym prowadzeniu byli nasi rywale. Wtedy kolejny raz klasę pokazała nasza kadra. Najpierw doprowadziła do remisu, a potem zadała ostateczny cios. Na 30 sekund przed końcem zdobyli bramkę i nie dali sobie odebrać prowadzenia do końca.

Polska - Czechy 35-34