Facebook Google+ Twitter

Polacy w Rzymie przełamują stereotypy

Doświadczenia związane z rodakami przebywającymi poza granicami kraju, znaczna część osób określa jako fatalne. Powstało nawet nowe powiedzenie "Jeżeli Polak za granicą ci nie zaszkodził, to już ci pomógł".

 / Fot. CC 2.5Spotkałam się z nim wiele razy. 19 listopada tego roku zrozumiałam jednak, że jest to zdecydowanie przesadzona opinia. Tego dnia zostałam zaproszona na koncert Peji w Rzymie. Impreza tego typu przyciąga tłumy tzw. dresiarzy, po których według stereotypu można się było spodziewać wszystkiego. Koncert odbył się w kameralnym klubie, który jeszcze przed koncertem wypełniła pozytywna energia.

Ludzie, którzy znaleźli się w lokalu, niezwykle cenili sobie możliwość posłuchania polskiego artysty i spędzenia wspólnie tej nocy. W trakcie imprezy, pewna dziewczyna ze łzami w oczach zaczęła nerwowo się rozglądać. Okazało się, że zginęła jej torebka, w której miała wszystkie dokumenty, klucze od domu i pieniądze. "Przepadło" - pomyślałam, wiedząc że na imprezach takie przedmioty nie wracają do właściciela. Po godzinie, poszukiwania torebki trwały nadal, a publiczność bawiła się wyśmienicie przy muzyce Peji. Załamana dziewczyna poddała się, przyjmując do wiadomości, że nie ma szansy na odnalezienie zguby, gdy nagle pojawił się organizator koncertu z... damską torebką na ramieniu.

Po koncercie, dziewczyna nie omieszkała publicznie podziękować anonimowemu znalazcy, który oddał torebkę ochronie przy drzwiach wyjściowych. Podziękowanie zostało przyjęte z niemal podobnymi brawami, jak sama gwiazda koncertu. Pomimo kryzysu, znalazca zwrócił torebkę z cala zawartością. W późniejszej rozmowie, organizator przyznał, że był pewien odnalezienia zguby. Od 1997 roku, w którym zaczął organizować imprezy dla Polonii, nie było przypadku kradzieży, a wszystkie zagubione portfele wraz z zawartością trafiały do właścicieli.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Barbara
  • Barbara
  • 10.01.2012 07:18

Aga, nawet nie wiedziałam ,że piszesz :) dopiero zobaczyłam Twój opis na GG :P tak trzymaj,tekst jest super.pozdrowienia z Czarnej w Sc ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miejmy nadzieje ze tak tam pozostanie kto wie co ma taki wpływ na ludzkie zachowania ochrona imprez czy ich umiejscowienie

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zuzka
  • Zuzka
  • 13.12.2011 21:37

Miejmy nadzieje ze tak tam pozostanie kto wie co ma taki wpływ na ludzkie zachowania ochrona imprez czy ich umiejscowienie

Komentarz został ukrytyrozwiń
Betti
  • Betti
  • 04.12.2011 22:47

Ta jaskółka musi za naszą pomocą uczynić lato!!! tak trzymaj Aga, szukaj pozytywów w ludziach i pisz !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Albert
  • Albert
  • 30.11.2011 11:12

Wbrew przysłowiu,jedna jaskółka uczyniła wiosnę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Czarli
  • Czarli
  • 29.11.2011 13:59

Dobry przykład, jest światełko w tunelu że Polak potrafi;) Więcej takich historii proszę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.