Facebook Google+ Twitter

Polacy w Stanach czekają na papieża

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-18 11:45

Papież Benedykt XVI przenosi się dzisiaj z Waszyngtonu do Nowego Jorku. Tym samym rozpoczyna drugą część wizyty w Stanach Zjednoczonych.

Na jego przyjazd do Nowego Jorku czekają między innymi mieszkający na Greenpoincie Polacy. Wizyta Benedykta XVI jest dla Polonii tematem numer jeden. Wielu z nich pamięta słynną pielgrzymkę Jana Pawła II do USA w 1995 roku. Polacy zapowiadają, że również teraz czekają na to, co powie papież. Część z nich wybiera się na papieską mszę w niedzielę, a inni, którzy nie dostali wejściówek mają zamiar uważnie śledzić wizytę Benedykta XVI w telewizji.

"Polak, który żyje na obczyźnie i w innych warunkach kulturowych i religijnych, potrzebuje siły duchowej. Czerpie ją ze spotkania z Ojcem Świętym" - wyjaśnia w rozmowie z wysłannikiem Polskiego Radia ksiądz Roman Górowski, proboszcz polskiej parafii św. Stanisława Kostki na Greenpoincie.

Wizytę w Nowym Jorku papież rozpocznie od przemówienia w ONZ. Jutro spotka się z młodzieżą i niepełnosprawnymi. W niedzielę będzie modlił się na ruinach World Trade Center i odprawi mszę na stadionie słynnej nowojorskiej drużyny baseballowej Yankees.

IAR/Wojciech Cegielski, Nowy Jork/jędras

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.