Facebook Google+ Twitter

Polacy wracają z emigracji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-27 07:28

Polscy emigranci coraz chętniej wracają do Polski - pisze "The New York Times".

Nowojorski dziennik podkreśla, że coraz lepsza sytuacja gospodarcza Polski i znaczny spadek bezrobocia w ostatnich latach sprawia, że dla Polaków mieszkających za granicą powrót do ojczyzny staje się bardziej atrakcyjny.

Jeszcze cztery lata temu rząd nie szczędził wysiłków, aby zapewnić Polakom możliwości pracy w państwach europejskich. Teraz - pisze nowojorska gazeta - politycy głowią się nad tym, jak zaradzić konsekwencjom ponad dwumilionowej emigracji ostatnich siedmiu lat.

Zdaniem "New York Timesa" powrót Polaków do ojczyzny może rozwiązać problemy z rosnącym w kraju niedoborem siły roboczej, między innymi w sektorze budowlanym. Z drugiej strony, istnieje obawa, że w Polsce nie będzie wystarczająco dużo pracy dla ludzi z wyższym wykształceniem.

Choć Polacy za granicą coraz częściej rozważają powrót, to jednak jak wielu z nich przyjedzie na stałe do Polski będzie zależeć przede wszystkim od tego jakie warunki dalszego rozwoju, a przede wszystkim zarobku znajdą w kraju - konkluduje dziennik.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.