Facebook Google+ Twitter

Polacy wychodzą z Afganistanu: Redukcja już jesienią

Minister obrony Tomasz Siemoniak poinformował, że już jesienią rozpocznie się redukcja kontyngentu w Afganistanie. Na misję wyjedzie 150 żołnierzy mniej.

Jak dowiedziała się "Gazeta Wyborcza", X Zmiana Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie pomniejszy się o 150 żołnierzy już tej jesieni.

"Nie możemy w tej chwili przeprowadzić większej redukcji. Staramy się przeprowadzić ją tak, by wojsko jak najmniej na tym ucierpiało" - poinformował "Gazetę Wyborczą" jeden z przedstawicieli MON.

Decyzja o zmniejszeniu kontyngentu została podjęta przez nowego szefa MON Tomasza Siemoniaka. Wkrótce, zostanie ona przekazana do kancelarii premiera oraz do prezydenckiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Z decyzji nie są zadowoleni generałowie. Dowódca misji w Afganistanie gen. Sławomir Wojciechowski obawia się, że "X Zmiana" z zmniejszą ilością żołnierzy może sobie nie poradzić. "Bardzo ostrożnie należy ograniczać liczbę pododdziałów bojowych, by nie dopuścić do sytuacji, kiedy nie będziemy w stanie poradzić sobie w Ghazni" - skomentował gen. Wojciechowski.

Rząd zapowiada, że całkowite wyprowadzenie wojsk z Afganistanu nastąpi 2014 roku.


Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.