Polacy wygrali Memoriał im. Huberta Wagnera

Reprezentacja Polski A zwyciężyła w ostatnim meczu turnieju reprezentację Włoch 3:1 i zdobyła pierwsze miejsce w turnieju.

Plakat VII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera / Fot. Fundacja H.J. WagneraDziś odbył się ostatni mecz VII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera pomiędzy reprezentacjami Włoch i Polski. Polacy rozpoczęli mecz z rozmachem nie pozwalając Włochom na rozwinięcie skrzydeł. Bardzo dobrze dysponowanym i wszechstronnym zawodnikiem był Bartosz Kurek, który kończył prawie każdą piłkę dzięki temu Polacy wygrali pierwszy set 25:17.

Drugi set reprezentacja Polski zaczęła z takim samym rozmachem jak pierwszy i schodząc na pierwszą przerwę techniczną z wynikiem 7:8, po chwili prowadziła już 10:8 i do drugiej przerwy technicznej utrzymywała się przewaga Polaków pomiędzy dwoma a trzema punktami do czasu serwisu Bartka Kurka, który asem serwisowym zdobył punkt na wynik 15:11.

Po chwili zawodnicy zeszli na drugą przerwę techniczną 16:11. Polacy kontrolowali grę i już po chwili prowadzili 21:15 a po następnym asie Bartka Kurka 22:15. Pierwszą piłkę meczową mieliśmy przy stanie 24:17 niestety po chwili Włosi mieli serię punktową i stan 24:19. Jednak pobudzeni polscy siatkarze wygrywają set 25:19.

Niestety trzeci set wygląda jakby inna reprezentacja wyszła do gry z Włochami nie potrafimy kończyć piłki, odbierać i blokować stan meczy w tej partii układał się Włochom i wyglądał tak, że na pierwszą przerwę techniczną Włosi schodzą wygrani 8:7, na drugą 16:12 i wygrywają całą partię do 25:17.